عقب و جلو کشیدن ساعت
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سابقه عقب و جلو کشیدن ساعت به زمان جنگ جهانی اول برمی‌گردد؛ در آن زمان آلمان و آمریکا تصمیم گرفتند با هدف استفاده بهتر از روشنایی روز به منظور تولید کالاهای بیشتر برای جنگ در طی بهار و تابستان ساعت را تغییر دهند. بدین طریق بود که «زمان صرفه‌جویی در ساعات روز» ابداع شد.

خیلی‌ها هستند که دو بار عقب و جلو کشیدن ساعت در طی سال را نمی‌پسندند. در 15 مارس سنای آمریکا به اتفاق آرا تصمیم به پایان دادن به زمان استاندارد از طریق قانون حفاظت از روشنایی آفتاب داد؛ این رای در پی تلاش‌های سناتور جمهوری‌خواه فلوریدا مارکو روبیو حاصل شد که دوره چهار ماهه بین نوامبر تا مارس که ساعت عقب کشیده می‌شود را، از سال 2023، ملغا می‌کند. با این حال، این قانون هنوز باید به تایید مجلس نمایندگان آمریکا نیز برسد.

به نقل از اسلش‌گیر، سابقه عقب و جلو کشیدن ساعت به زمان جنگ جهانی اول برمی‌گردد؛ در آن زمان آلمان و آمریکا تصمیم گرفتند با هدف استفاده بهتر از روشنایی روز به منظور تولید کالاهای بیشتر برای جنگ در طی بهار و تابستان ساعت را تغییر دهند. بدین طریق بود که «زمان صرفه‌جویی در ساعات روز» ابداع شد.

SLEEPTIME 091121 GettyImages 633750955 L - عقب و جلو کشیدن ساعت به چه دلیل است و چه پیامدهایی دارد؟

اکنون به نظر می‌رسد که قانونگذاران آمریکایی اجازه ورود اندکی نور بیشتر به شب‌های پاییز و زمستان را می‌دهند، ولی این کار به قیمت تاریک‌تر شدن صبح‌ها تمام می‌شود. این باعث شده تا برخی از والدین درباره اثراتی که این کار ممکن است بر بچه‌های مدرسه‌ای‌شان داشته باشد نگران شوند، و حتی این کار می‌تواند باعث ایجاد برخی مشکلات برای کسانی شود که اختلال عاطفی فصلی دارند؛ این اختلال نوعی از افسردگی است که ممکن است در برخی رخ دهد و عموماٌ با فقدان دسترسی به نور آفتاب مرتبط است.

نظریه نسبیت عام:نظریه انیشتین چگونه ساختار زمان و فضا را شکست
> > >

با آغاز زاویه گرفتن نیمکره شمالی زمین نسبت به خورشید [در فصل سرما]، بازه زمانی که خورشید در آسمان ایالات متحده حضور دارد رو به کاهش می‌گذارد؛ نتیجتا مدت تاریک و سرد بودن روز به مراتب بیشتر می‌شود. این حاصل تغییر محوری زمین از تابستان به پاییز و سپس زمستان است.

اگر شما از آن دست از افرادی هستید که از رانندگی در شب متنفرید، یا زمانبدیتان کاملا بر عدم نیاز به رانندگی تا محل کار در تاریکی متکی است، تصویب این قانون می‌تواند برنامه زمانی شما را تا بهار، که زاویه زمین به خورشید به مناسبترین حالت برای طول روز نزدیک می‌شود، به هم بزند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *