فولکس واگن و مایکروسافت خودروی بدون راننده می سازند

فولکس ‌واگن ومایکروسافت، قصد دارند پلتفرم پردازش ابری آژور را با سیستم خودروی بدون راننده، ترکیب کنند.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک و به نقل از Engadget، فولکس‌ واگن تمایل زیادی به همکاری با شرکت مایکروسافت برای سرعت بخشیدن به توسعه سیستم خودران برای اتومبیل‌های جدیدش دارد. فولکس‌ واگن سال‌ها است در زمینه اتومبیل های متصل به سیستم های پردازش ابری، با شرکت مایکروسافت همکاری می‌ کند و قرار است، این دو شرکت روی سیستم بدون راننده کار کنند. ایده اصلی این همکاری، ترکیب سیستم اتوداریو فولکس‌ واگن با سرورهای ابری آژور مایکروسافت است که به وسیله آن، راندمان پلتفرم رانندگی خودکار این فولکس به مقدار قابل توجهی اضافه خواهد شد.

مانند اکثر اتومبیل‌سازان به نام و بزرگ، فولکس‌ واگن می خواهد وارد حوزه حمل‌ و‌ نقل دیجیتالی شود. این حوزه شامل مسیرهای کوتاه، کرایه اتومبیل برای مدت‌ زمان بسیار کوتاه و اشتراک‌گذاری خودروهای بدون راننده می‌شود. برای ایجاد چنین سیستمی نیاز است اتومبیل‌ ها به فناوری اتوداریو تجهیز شوند. فولکس‌ واگن از سال 2020 دولوپ سیستم‌ عاملی با نام VW.OS را شروع کرده است که خودروهای مختلف را به ‌شکل نرم‌افزاری به هم متصل می‌کرد.

سیستم اتودرایو (خودران) دارای اطلاعات بسیار زیادی است و فولکس‌ واگن قصد دارد با کمک مایکروسافت، این اطلاعات را در فضای ابری پردازش کند؛ این همکاری زمان توسعه چنین سیستمی را از ماه‌ها، به چند هفته‌ کاهش می‌دهد.

فولکس‌ واگن از جمله شرکت‌ های اتومبیل‌ سازی است که به این نتیجه رسیده، برای توسعه سیستم خودران بهتر، نیاز به غول های فعال در حوزه تکنولوژی دارد. چندی پیش شرکت‌های جنرال موتورز و کروز همکاری با مایکروسافت در حوزه توسعه سیستم خودران را شروع کردند.

بهینه سازی های جدید مرورگر مایکروسافت Edge در راه است
بیشتر

بنیامین اسدی

بنیامین اسدی

دبیر تکنولوژی و علوم فضایی

→ خواندن مطلب قبلی

لنوو Tab P11 Pro در هند عرضه شد

خواندن مطلب بعدی ←

محققان بر این باورند منبع شهاب سنگ منقرض کننده دایناسور ها را کشف کرده اند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *