1624638848 introducing vss imagine the first spaceship iii in the virgin galactic fleet 02 1440x720 - پروازهای مسافربری فضایی ویرجین گالاکتیک دارای تأییدیه اصلی FAA
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ویرجین گالاکتیک به منظور پرواز مسافران به فضا، مجوز اصلی FAA را دریافت کرده است، کاری که شرکت در تابستان قصد انجام آن را دارد. این تصویب نامه مجوز موجود ویرجین گالاکتیک را توسط اداره حمل و نقل هوایی فدرال ایالات متحده برای حمل بار به فضا تمدید می کند و پس از موفقیت پرواز آزمایشی شرکت در 22 مه ارائه شده بود.
ویرجین گالاکتیک از سال 2016 مجوز اپراتور حمل و نقل فضایی تجاری را با FAA در اختیار دارد. اما همانطور که از نامش پیداست، این فقط به شرکت اجازه می دهد عملیات حمل بار را انجام دهد. اگر می خواهد مسافرین را جابجا کند نیاز به تأییدیه های پیشرفته تری دارد.
پرواز آزمایشی در مه 2021 VMS Eve و VSS Unity برای تهیه آخرین شواهدی که FAA برای اعطای آن تأییدیه ها مورد نیاز بود، طراحی شد. این اولین باری بود که یک پرواز فضایی از Spaceport America در نیومکزیکو آغاز شد و سومین پرواز فضایی برای ویرجین گالاکتیک بود. با حداکثر ارتفاع 55.5 مایل – یا تقریبا 300000 فوت – پرواز موفقیت آمیز به فضا تلقی می شود.
ویرجین گالاکتیک در بیانیه ای در مورد این آزمایش گفت: “آزمایش موشکی تثبیت کننده های افقی و کنترل پروازهای ارتقا یافته سفینه فضایی عملکرد مطابق با پیش بینی ها را نشان داد. “این سیستم های پیشرفته، که امکان کنترل دقیق خلبانان را فراهم می کنند، همچنین در سفینه های فضایی آینده در ناوگان شرکت مستقر خواهند شد.”
1624638879 virgin galactic spaceflight 1280x720 1 - پروازهای مسافربری فضایی ویرجین گالاکتیک دارای تأییدیه اصلی FAA
در همین حال، با موفقیت در برنامه فرصت های پرواز ناسا سه آزمایش تحقیقاتی پرداخت شده را با موفقیت انجام داد و سه آزمایش میکروجذاب روی آن انجام داد. سرانجام، ویرجین گالاکتیک می گوید که داده های محیط کابین مطابق با پیش بینی های آن است.
آخرین نسخه مجوز FAA ،LRLO-16-092B (Rev 3)، هنوز در هنگام انتشار در پایگاه داده آژانس بارگذاری نشده است.
ویرجین گالاکتیک می گوید، این اولین بار است که FAA به یک خط فضایی مجوز پرواز مشتری می دهد. جالب اینجاست که Blue Origin از جف بزوس قصد دارد قبل از برنامه ویرجین گالاکتیک پرواز مسافری را به فضا انجام دهد و میلیاردر آمازون قرار است در پرتاب 20 ژوئیه 2021 در بین خدمه اولیه باشد.
ویرجین گالاکتیک، در کنار استقرار محموله ها و تحقیقات گرانش یا جاذبه صفر، گردشگری فضایی را یک فرصت مهم تجاری می داند. این شرکت کلاس جدید SpaceShip III خود را در ماه مارس به نمایش گذاشت، اگرچه امسال فقط آزمایش زمینی انجام می شود. پیش بینی می شود پروازهای Glide از تابستان آغاز شود و در نهایت می توان با همکاری ناسا از این فضاپیما برای انجام مأموریت های خصوصی به ایستگاه فضایی بین المللی استفاده کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *