قابلیت ویرایش توییت ها تا سی دقیقه و تنها 5 بار ممکن خواهد بود
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

هفته گذشته توییتر اعلام کرد که بالاخره قابلیت ویرایش (Edit) توییت ها را برای پلتفرم توییتر معرفی خواهد کرد، قابلیتی که کاربران تقریباً از زمان انتشار این برنامه خواستار آن بودند.

حال بر اساس اخبار گزارش شده توسط منابع متعدد مشخص شده که این قابلیت فقط تا 30 دقیقه پس از پست توییت ها قابل استفاده است و هر پست فقط 5 دفعه قابلیت ویرایش دارند.

یک نگرانی قانونی در مورد قابلیت ویرایش این است که کاربران می توانند محتوای یک توییت را پس از انتشار گسترده تغییر دهند و به طور قابل توجهی معنی آن را عوض کنند. کارشناسان توییتر گزارش داده اند که این موضوع می‌تواند موجب به انتشار اطلاعات نادرست، کلاهبرداری و موارد دیگر سوء استفاده شود.

به این ترتیب، محدودیت پنج ویرایش ممکن است راهی برای جلوگیری از چنین سوء استفاده‌هایی باشد، اگرچه توییتر در بیانیه ای به وبسایت TechCrunch گفت که تعداد ویرایش‌ها ممکن است بر اساس داده‌های کاربر که در حال حاضر جمع‌آوری می‌کند تغییر کند.

این ویژگی ابتدا  در یک کشور واحد برای مشترکین سرویس حق عضویتی Blue توییتر ارائه می‌شود. اکنون تایید شده است که این قابلیت در اواخر این ماه در نیوزیلند راه اندازی خواهد شد و هنگامی که شرکت اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده از آن کسب کرد، برای کاربران Twitter Blue در استرالیا، کانادا و ایالات متحده عرضه خواهد شد.لازم به ذکر است که خدمات پولی توییتر تا کنون، تنها در آن چهار کشور در دسترس است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *