• 3 اردیبهشت 1403
افسانه های ساختگی در مورد تکنولوژی که باید فراموش کرد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگر نگران عمر باتری گوشی خود هستید و میخواهید طول عمر آن را تا حد امکان افزایش دهید، مطمئنا تنها نیستید.

طی یک نظر سنجی صورت گرفته توسط USA Today، نشان داده شده که رایج ترین عامل انتخاب شده توسط مصرف کنندگان اندروید، زمانی که از آن ها پرسش می شود چه چیزی آن ها را برای خرید یک گوشی جدید هیجان زده می کند، عمر باتری است.

راه های زیادی وجود دارد که یک کاربر معمولی گوشی های هوشمند اندرویدی می تواند عمر باتری خود را در کوتاه مدت بهبود بخشد، اما امروز ما بر روی یکی از مهم ترین عوامل در طول عمر باتری تمرکز می کنیم.

بین طول عمر باتری و تعداد دفعاتی که گوشی خود را شارژ می کنید ارتباط مستقیمی وجود دارد. عمر باتری گوشی هوشمند شما به چرخه های شارژ یا تعداد دفعاتی که باتری شما از صفر تا 100 درصد شارژ می شود بستگی دارد. هر چه چرخه شارژ کامل گوشی شما بیشتر باشد، باتری سریعتر تحلیل می رود.

بیشتر باتری‌های لیتیوم یونی تلفن‌ها بین 400 تا 500 چرخه شارژ دارند قبل از اینکه کاربر نیاز به خرید باتری جدید داشته باشد. منظور اینجا خرید یک تلفن جدید، چرا  اکثر تلفن های هوشمند مدرن در مورد تعویض باتری کاربر پسند نیستند. بنابراین، اگر می‌خواهید عمر باتری خود را افزایش دهید و از تنزل بیشتر عمر آن جلوگیری کنید، ممکن است نخواهید هر بار که آن را به برق وصل می‌کنید، آن را با ظرفیت کامل شارژ کنید.

معرفی Honor 70 و دیگر محصولات جدید آنر در نمایشگاه IFA 2022
> > >

بهترین راه برای شارژ گوشی

mobile charging low battery phone charge by rawpixel cc0 via unsplash 1200x800 100761873 large - برای افزایش عمر باتری، گوشی خود را تا 100% شارژ نکنید

نظارت بر میزان شارژ باتری برای جلوگیری از کوتاه شدن عمر باتری شما بسیار حیاتی است. سازندگان اندروید مانند سامسونگ می‌گویند که کاربران باید باتری دستگاه خود را همیشه تا ۵۰ درصد یا بیشتر شارژ نگه دارند. برخی از تلفن‌های جدید سامسونگ دارای ویژگی هستند که شارژ را به ۸۵ درصد ظرفیت کامل محدود می‌کند.

برخی از دستگاه‌های جدیدتر اندروید مانند Google Pixel با ویژگی‌های نرم‌افزاری همراه هستند که به کاربران امکان می‌دهد بدون نیاز به ورودی از سوی کاربر، عمر باتری را حفظ کنند. در مواردی که کاربر همزمان با شارژ شدن در حال بازی کردن است یا اگر کاربر دستگاه خود را برای شارژ مداوم برای چندین روز رها کرده باشد، گوشی Google Pixel به طور خودکار شارژ را به 80٪ ظرفیت محدود می کند.

اگر می خواهید گوشی اندرویدی شما عمر طولانی داشته باشد، مراقبت از باتری گوشی ضروری است. عاداتی مانند شارژ نکردن گوشی در طول شب و جدا کردن آن از برق به محض اتمام شارژ، برای حفظ باتری دستگاه شما مفید است.

اکثر شارژرهای مدرن با نام تجاری این توانایی را دارند که تشخیص دهند باتری گوشی هوشمند شما به طور کامل شارژ شده است، همچنین استفاده از سیم‌ها و شارژرهای غیرمعمول یا آسیب دیده به وضوح می‌تواند باعث آتش‌سوزی شود یا منجر به چیزی کاملاً فاجعه‌آمیز شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *