1627377383 blackberry key2 review 3 thumb1200 4 3 1200x720 - همچنان امیدی به گوشی جدید بلک بری هست
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مدت طولانی است که خبری از بلک بری نیست. این کمپانی مدتی پیش تولید گوشی را متوقف کرد و به جای آن حق امتیاز تولید آن را به شرکت های دیگر مثل TCL واگذار کرد، اما مدتی پس از آن TCL نیز تصمیم گرفت که تولید گوشی های برند بلک بری را متوقف کند. با این حال طرفداران این برند همچنان امید دارند که روزی این گوشی در بازار ها دیده شود.

 سال گذشته خبری منتشر شد که نشان می داد یک شرکت ساکن در تگزاس موفق به دریافت لیسانس تولید گوشی بلک بری جدید با قابلیت 5G شده است. این شرکت که OnwardMobility نام دارد، وعده داده بود تا اولین گوشی 5G بلک بری را تا نیمه اول سال 2021 عرضه خواهد کرد. با نزدیک شدن نیمه دوم سال 2021 بسیاری بر این باور بودند که تولید این گوشی نیز متوقف شده است. تا اینکه چندی پیش اطلاعیه جدیدی از این شرکت منتشر شد و با چیزی که انتظار میرفت تفاوت داشت.

1627377292 blackberry 5g onwardmobility 1280x720 1 - همچنان امیدی به گوشی جدید بلک بری هست

این شرکت متاسفانه چیز جدیدی برای ارائه دادن ندارد، اما اقدام به راه اندازی برنامه ای به نام Pre-Commitment Program کرده است که از طرفداران و علاقه مندان دعوت می کند تا در مسیر تولید گوشی جدید بلک بری، سازنده را همراهی کنند واز گوشی اطلاعات و احتمالا خود گوشی را پیش از دیگران دریافت کنند و کاربران به توانند به شرکت در مورد امکانات و طراحی آن بازخورد بدهند.

این شرکت در این اطلاعیه اصلا صحبتی از تاریخ عرضه و جزییات بیشتر نمی کند، اما وقتی از کاربران درخواست بازخورد در مورد طراحی  گوشی می کند، این سوال پیش می آید که آیا این شرکت اصلا نمونه اولیه ای برای ارائه دارد یا خیر، و با اینکه چندین ماه از بازه زمانی عرضه اعلام شده می گذرد تا به حال شرکت مشغول به چه کاری بوده است؟ انتظار میرفت تا تیزری اولیه از یک نمونه اولیه منتشر شود. مثلا آیا این گوشی همانند مدل های کلاسیک بلک بری دارای صفحه کلید کامل  QWERTYخواهد بود یا خیر؟

تعهد جدید FTC برای جلوگیری از ایجاد انحصار در تعمیرات گجت ها
> > >

سرنوشت بلک بری همچنان نامعلوم است و ممکن است برای همیشه از دنیای گوشی های همراه محو شود، اما بدون شک این گوشی همچنان طرفداران و دوستاران خود را دارد که علاقه خاصی به طراحی های خاص و منحصر به فرد این برند دارند. شاید انتشار این اطلاعیه، در مسیر یافتن این طرفدارن بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *