خرید توییتر توسط ایلان ماسک
زمان مطالعه: 2 دقیقه

از ساعت 2:50 بعد از ظهر امروز به وقت شرقی، غول اسپیس ایکس و تسلا خرید اولیه توییتر را که اکنون خصوصی است به ارزش 44 میلیارد دلار اعلام کردند و اینترنت بلافاصله در پاسخ به آن فوران کرد. پیش از خرید، رویترز در مورد برنامه های آزمایشی ماسک گزارش داد و به شدت نشان داد که زمان تصاحب قریب الوقوع توییتر نزدیک است.

be41ade9 970c 4910 a3e4 534ef4b6bf1d - واکنش جهان به خرید توییتر توسط ایلان ماسک

اکنون که خرید ماسک از توییتر به دنبال یک استراتژی به ظاهر شکست خورده قرص سمی توسط هیئت مدیره آن در مسیر موفقیت قرار دارد، گفتمان حدس و گمان در سراسر وب سرعت گرفته است. بحث عمومی در مورد این خرید باعث نگرانی برخی از کاربران در توییتر شده است که توییتر متعلق به ماسک می تواند نشان دهنده بازگشت دونالد ترامپ پس از تحریم به بحث های فضای باز باشد که برنامه پرنده را از شبکه های رقیب متمایز می کند. .

به بیان ساده، ایلان ماسک سابقه ضعیفی در مورد نحوه مدیریت شرکت هایش دارد. بدرفتاری با کارکنان یک روند کاملاً مستند در تأسیسات تولیدی تسلا متعلق به ماسک است و خود ماسک در اعمال بحث برانگیز از جمله انتشار اطلاعات نادرست COVID-19، سرکوب اتحادیه ها و حتی هدف قرار دادن کارمندان سابق شرکت داشته است.

پاسخ Reddit و Twitter به این خرید

کاربران توییتر و ردیت آشکارا در مورد پیامدهای خرید متعلق به ماسک بحث می کنند. برخی از بحث‌ها حتی فراتر از آینده خود توییتر گسترش یافته‌اند و در عوض در نظر گرفته می‌شوند که دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای مهاجرت به آن مناسب هستند.

کشف استفاده جدید برای استارلینک توسط محققان
> > >

خود ایلان ماسک در پاسخ به کاربران توییتر که در حال بررسی رفتن یا ماندن هستند، توییت کرده و گفته است:

“امیدوارم بدترین منتقدان من هم در توییتر باقی بمانند، زیرا آزادی بیان همین است.”

بسیاری از پاسخ‌ها به این توییت با شک و تردید فراوان همراه بوده است.

@AdiGaskell در پاسخ به ماسک با رد لفاظی های گذشته ماسک در مورد آزادی بیان گفت:

“امیدوارم شما به بستری برای انتشار اطلاعات نادرست تبدیل نشوید زیرا آزادی بیان این نیست.”

گزارشگر ارشد اشتون پیتمن از مطبوعات آزاد می سی سی پی، @ashtonpittman، نیز به توئیت ماسک با هشداری پاسخ داد:

“افراد شایسته روی سکویی که شما آن را تبدیل به آبگیر می کنید، باقی نمی مانند.”

با درنظر گرفتم گفتگوی فراگیر پیرامون خرید توییتر توسط ایلان ماسک، احساسات ارائه شده در بالا ثابت می ماند. طرفداران ایلان هم بیکار ننشسته اند و به تبلیغ و ترویج هر چه بیشتر توییتر روی آوردند، البته نتیجه کار زمانی مشخص می شود که این گرد و خاک فروکش کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *