• 31 اردیبهشت 1403
The 13 biggest and best games to look forward to in 2021 FEATURED 1 1440x720 - بررسی چند نمونه از مورد انتظار ترین بازی های سال 2021
زمان مطالعه: 8 دقیقه

با آغاز سال جدید میلادی، نگاهی می اندازیم به چند نمونه از مورد انتظار ترین عناوینی که در سال 2021 منتشر خواهند شد. با همراه باشید.

مقدمه:
با توجه به این موضوع که سال گذشته میلادی مشکلات و مشقت های بسیار زیادی را در پی داشت، شاید بعضی از مردم نتوانند از آن به عنوان سالی خوب در هیچ عرصه ای (به خصوص در زمینه هنر و سرگرمی) یاد کنند. اما هم اکنون که ما وارد سال نوی میلادی شده ایم، شاید بهتر باشد به چشم انداز پیش رویمان در سال جدید نگاهی بیاندازیم تا کمی از سختی های سال گذشته مان فاصله گیریم. مقوله هنر به عنوان پدیده ای جادویی و خارق العاده، در طول تاریخ در خدمت بشر بوده تا وی را به رستگاری و جایگاهی والاتر از دیروز برساند.

هنر ما را تسکین می دهد، ما را در جهان های گوناگون به سفر می برد و اما از همه چیز مهم تر، هنر می تواند یک آموزگار بزرگ برایمان باشد. من فکر می کنم که تمامی این ویژگی ها در رابطه با هنر بازی سازی هم صدق می کند. امروزه، هنر و صنعت ویدئو گیم نیز به عنوان یکی از مدیوم های شاخص هنر به شمار می رود که خیلی از ما در اوقات فراغتمان به سراغش می رویم تا کمی با خودمان خلوت کنیم و از تجارب زندگی در جهان های دیگر، لذت ببریم.

با ظهور نسل جدید کنسول های بازی از جمله پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس به همراه سخت افزار های مدرن و قطعات نوین قدرتمند، مسلماََ دلایلی بیشتری برایمان وجود دارد که نسبت به سال جدید و عناوین تازه آن، خوش بین تر و هیجان زده تر باشیم. هم اینک بدون هیچ صحبت دیگری، در این مطلب به لیست بازی هایی که در سال 2021 در انتظارشان هستیم، خواهیم پرداخت.
شایان ذکر است که تاریخ انتشار بعضی از این عناوین، هنوز به طور دقیق اعلام نشده اند، اما تمامی بازی های این لیست (در صورت عدم تاخیر) سال 2021 منتشر خواهند شد.

مورد انتظار ترین بازی های سال 2021:

HITMAN 3

1609455195 hitman3 - بررسی چند نمونه از مورد انتظار ترین بازی های سال 2021

پلتفرم: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Stadia

بازی های اخیر سری Hitman از روش “بازی به عنوان یک سرویس” بهره می برند که بدین صورت است که بازی ها، حتی از مدت ها پس از عرضه اولیه، ساپورت می شوند و سازندگان پیاپی با آپدیت های مختلف آن را گسترش می دهند. گفته می شود با انتشار هیتمن 3 در بیستم ژانویه (اول بهمن 99)، پلیر هایی که بازی های هیتمن 1 و هیتمن 2 را دارند، میتوانند مپ های داخل دو عنوان اول را به هیتمن 3 انتقال دهند و بازی خود را تا هر نقطه ای که پیش رفته اند، ادامه دهند.

احتمال عدم حضور فرمانده شپرد در Mass effect جدید
> > >

در هیتمن 3 شما به عنوان مامور47، مانند همیشه می توانید نقشه قتل دشمنانتان را با استفاده از خلاقیت خودتان طراحی و آن را به واسطه گیم پلی جذاب بازی عملی کنید.

در این بازی، ما شاهد مراحل تازه، بهبود سازی ها و انجنین جدیدی خواهیم بود که می تواند همزمان از 300 شخصیت غیرقابل‌بازی (NPC/Non-Player Characters) پشتیبانی کند تا حضور افراد مختلف در محیط اطرافتان، واقعی تر و زنده تر به نظر برسد.

Deathloop

1609455283 deathloop - بررسی چند نمونه از مورد انتظار ترین بازی های سال 2021

پلتفرم: PlayStation 5, PC

بازی های اکشن اول شخص شاید این روز ها کمی تکراری شده باشند. گیم پلی خلاق و جدید، محیط و عناصر زیبایی و…. ویژگی هایی هستند که Deathloop همه آن ها را داراست که به آن، این پتانسیل را می دهد که نسبت به بقیه عناوین هم ردیف خود، متمایز شود.

در Deathloop شما در نقش Colt، کنترل بازی را در دست میگیرید و ماموریتان کشتن 8 هدف قبل از فرا رسیدن نیمه شب است. شخصیت مقابل شما، Juliana نام دارد که از طرف سازمانی استخدام شده است تا شما را از رسیدن به اهدافتان باز دارد. سناریوی بازی همانند فیلم “روز گراندهاگ”، به شکلیست که شما در چرخه زمانی ـی گرفتار شده اید و اگر در بازی کشته شوید یا در ماموریتان شکست بخورید، این چرخه دوباره آنقدر تکرار میشود تا اینکه نهایتاََ یاد بگیرید که چگونه پیروز شوید.

اگر ایده داستانی بازی زیاد برایتان دلچسب نیست، اما جنبه رقابتی و گیم پلی بازی شما را هیجان زده خواهد کرد. شما می توانید به عنوان Juliana به شکار پلیر های Colt بروید تا نقشه آن ها را نقش بر آب کنید! همچنین گفتنیست که سازندگان بازی Dishonored یعنی شرکت Bethesda و Arkane Lyon سکان ساخت این بازی جدید را در دست دارند! Deathloop می تواند بازی ـی باشد که تحولی در ژانر اکشن اول شخص این روز ها ایجاد کند.

استودیوی سازندگان God of War در حال ساخت یک عنوان جدید!
> > >

Halo Infinite

1609455454 halo - بررسی چند نمونه از مورد انتظار ترین بازی های سال 2021

پلتفرم: PC, Xbox Series X/S, Xbox One

همه ی ما با بازی هیلو و شخصیت اصلی آن، مستر چیف، آشنایی داریم. انتظارات از هیلو اینفینت بالاست. طرفداران می خواهند که هیلو اینفینت دوباره ایکس باکس را به اوج برگرداند و با بازگشت خود نیز تحولی در بازی های آنلاین مولتی پلیر ایجاد کند. طرفداران خواهان آن هستند که سری هیلو سکوت چند ساله اش را بشکند و سازندگان با این کار، بازی جذابی خلق کنند.

هیلو اینفینیت پس از رونمایی اولیه در تابستان گذشته، با واکنش تمسخر آمیز بسیاری از هواداران روبرو شد. به گفته کارگردان هنری و نویسنده سری هیلو Joseph Staten، سازندگان همه ی تلاش خود را به کار خواهند گرفت که تمام تعمیرات و بهبود سازی های مورد نیاز را عملی سازند و امیدوارند که بتوانند تمام انتظارات را برآورده کنند.

واضح است که مایکروسافت می خواهد این بازی گل سر سبد نسل جدید کنسول ـشان باشد و این موضوع، بخشی از استراتژی فعلی آن هاست. هیلو اینفینت باید یک بازی جذاب و اعتیاد آور باشد که حداقل از آن به عنوان یک هیلو خوب یاد شود.

نتیجه این مسئله به Staten و تیم 343 استودیوز بستگی دارد. ما باید صبر کنیم تا ببینیم آیا آن ها موفق می شوند که جادوی قدیمیشان را دوباره به سری هیلو برگردانند یا خیر.

Far Cry 6

1609455476 farcry6 - بررسی چند نمونه از مورد انتظار ترین بازی های سال 2021

پلتفرم: PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Stadia

جانکارلو اسپوزیتو که اکثر ما او را به اسم نقشش در سریال بریکینگ بد یعنی «گوستاوو فرینگ» میشناسیم، بازیگریست که از پس نقش های خود به بهترین شکل ممکن بر می آید. پس جای تردید نیست که او قطعاََ انتخاب خوبی برای حضور در بازی Far Cry 6 بوده است. شاید بتوان گفت که میراث بازی Far Cry در حال حاضر در گرو این بازی می باشد. اولین بازی از سری Far Cry ژانر اول شخص تیراندازی را منقلب و سومین نسخه آن، فرمول ساخت بازی های اوپن ورلد را برای یوبی سافت پایه ریزی کرد.

نامزدهای فستیوال The Game Awards 2022 معرفی شد
> > >

آیا ششمین بازی از این سری هم شامل همان چرخه بالا رفتن از برج ها، حمله به کمپ راهزنان، شکار کردن و … می شود که یوبی سافت در سه عنوان آخر فار کاری و اکثر بازی های اخیرش به آن متوسل شده است؟ شرکت یوبی سافت مدعیست که برنامه ای برای باز آفرینی بعضی از سری بازی های خود دارد و این مسئله، می تواند سازندگان Far Cry 6 را به قلمرو هایی فراتر از محدودیت های کنونی ببرد. سوال دیگر اینست که آیا ساخت و عرضه Far Cry 6 بر روی کنسول های نسل قبل، باعث ایجاد موانع و مشکلاتی می شود که بازی Cyberpunk 2077 به آن دچار شد؟

البته یوبی سافت تاکنون در این شرایط ها ها بد عمل نکرده، اما آیا آن ها این بار می توانند با عملکرد بهتری ظاهر شوند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *