1612802828 6srhdu5ekqgh7akuvdu78b 970 80 jpg - کمپانی خودرو سازی تسلا 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

این روزها بازار پول های مجازی و کریپتوکارنسی بسیار داغ است و وقتی پولدارترین شخص دنیا از خرید آن صحبت می کند، دنیا نیز به گوش ایستاده است.

ایلان ماسک مدیر عامل کمپانی تسلا که نامش را این روزها زیاد میشنویم، اخیرا نسبت به کریپتوکارنسی شوق خاصی نشان داده. و حالا تسلا حدود 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. این کمپانی خودرو سازی اعلام کرده که به زودی پرداخت از طریق بیت کوین برای مشتریان تسلا میسر خواهد بود، این بدین معنی است که مشتریان میتوانند با پرداخت بیت کوین خودرو های تسلا را خریداری کنند. اما متاسفانه این خبر خوشی برای دوستداران سخت افزار های کامپیوتری نیست، زیرا در نتیجه این تغییرات درخواست برای دیگر ارزهای مجازی به خصوص آن دسته که نیاز به ماینینگ توسط کارت های گرافیکی دارد رو به افزایش شدید خواهد رفت و به کمبود این ارز ها دامن خواهد زد.

1612802886 2021 02 09 01 46 31 bitcoin flies to over 44k after tesla purchases 1 5 billion in btc   toms har - کمپانی خودرو سازی تسلا 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد

تسلا اعلام کرد، دلیل اصلی خرید این میزان بیت کوین، اطمینان از حداکثر میزان بازگشت سرمایه های مالیشان است، و این یعنی ممکن است در آینده قصد فروش بیت کوین های خود را داشته باشند. نکته ی جالب این است که، تسلا این خرید را درست مدتی پس از توییت های متعدد ایلان ماسک درباره بیت کوین و دیگر کریپتوکارنسی ها انجام داد. طی این توییت ها ایلان ماسک شوق و ذوق خاصی درباره این موضوع نشان داد و به همه پیشنهاد داد که کریپتوکارنسی خریداری کنند. این عمل توسط تسلا موجب شد قیمت بیت کوین به مبلغ سرسام آور 44.000 دلار بر هر کوین برسد که رکورد جدیدی است. همچنین مبلغ پول مجازی داوج کوین (Doge Coin) که مدتی قبل از یک شوخی به واقعیت تبدیل شد، به میزان 8 سنت بر هر کوین رسیده است. با اینکه این مبلغ در مقابل بیت کوین ناچیز است ولی نباید افرایش چندصد درصدی این کریپتوکارنسی طی دو هفته گذشته را نادیده گرفت.

مراقب موج جدیدی از کارت های گرافیکی دست دوم استفاده شده در ماینینگ باشید
> > >

به نظر میرسد که با توجه به افرایش قیمت بیت کوین سرمایه گذاری تسلا بر روی این کریپتوکارنسی در همین مدت کوتاه به 2 میلیارد دلار رسیده باشد. همانطور که گفته شد این موضوع خبر خوبی برای دوستدارن کامپیوتر های شخصی و سخت افزارهای مربوطه نیست. با بالا رفتن مبلغ این کریپتوکارنسی ها، ماینینگ این پول های مجازی نیز پردر آمدتر شده و در نتیجه ماینرها حاضرند پول بیشتری برای سخت افزار های مورد نیاز به خصوص کارت های گرافیکی پرداخت کنند. این درحالی است که کارت های گرافیکی RTX 3000 با کمبود شدید موجودی روبرو هستند و گزارشات نشان داده، این کمبود ها در نیمه اول 2021 بدتر نیز خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *