telegram smartphone 1280x720 1 - بروز رسانی بزرگ تگرام قابلیت های کاربردی جدید به این پیام رسان اضافه می کند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کاربران تلگرام به زودی آخرین بروز رسانی بزرگ سال 2021 میلادی را دریافت خواهند کرد. این بروز رسانی بیشتر بر روی حریم خصوصی تمرکز دارد و به کاربرات قابلیت اضافه کردن حالت اسپولیر (spoiler) به نوشته ها را می دهد.

یکی از قابلیت های جدید تلگرام توانایی اضافه کردن عکس العمل (reaction) به نوشته ها به صورت مجزا می باشد. کاربران میتوانند با لمس یک نوشته به آن عکس العمل thumbs up بدهند و یا با نگه داشتن انگشت بر روی یک نوشته عکس العملی دلخواه برای نوشته مورد نظر انتخاب کنند که شامل چند ایموجی متحرک نیز می شود. اما مهم ترین قابلیتی که با این بروز رسانی به تلگرام اضافه شده، قابلیتی است که کاربران تگلرام مدت هاست درخواست آن را دارند، و آن استفاده از فرمت اسپویلر برای مخفی کردن نوشته های ارسال شده است. مثلا اگر در گروهی هستید که افراد در حال بررسی و صحبت درباره فیلم یا سریالی هستند که شما هنوز تماشا نکرده اید، این افراد میتوانند با مخفی کردن بخش های حساس گفتگو که باعث اسپویل شدن فیلم برای بقیه می شود از این موضوع جلوگیری کنند. کاربران برای استفاده از این قابلیت باید پس از پایان نوشته ان را انتخاب کرده و فرمت آن را از منوی context به اسپویلر تغییر دهند.

telegram app menu - بروز رسانی بزرگ تگرام قابلیت های کاربردی جدید به این پیام رسان اضافه می کند

یکی دیگر از قابلیت های بزرگ اضافه شده در این بروز رسانی، مترجم پیغام تلگرام است. از این پس کاربران میتوانند با استفاده از یک سیستم ترجمه مخصوص پیغام ها را به زبان دلخواه خود ترجمه کنند. گذینه ترجمه در منوی تلگرام نیز قابل سفارشی سازی است تا زبان هایی را که کاربران به آن نیاز ندارند از لیست ترجمه های قابل انتخاب حذف شود. در کنار این تلگرام همانند برخی دیگر از پیام رسان ها به استفاده از کدهای QR روی آورده است. کد های QR از دسته ابزاری هستند که این روز ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. کاربران ازین پس میتوانند با استفاده از تولید کننده کد QR تلگرام اطلاعاتی از قبیل پروفایل، گروه ها، کانال ها و ربات ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. این قابلیت بدون شک اشتراک گذاری این اطلاعات رو سهولت خواهد بخشید.

اینستاگرام قابلیت بلاک کلمات کلیدی را در پست های پیشنهادی آزمایش می کند
> > >

این بروز رسانی همچنین قابلیت های جدیدی برای کاربران مک به همراه خواهد داشت، همانند منوی context بروز رسانی شده و یا ایموجی های تعاملی متعدد. این بروز رسانی در حال حاضر برای بسیاری از کاربران در دسترس است و میتوانند از فروشگاه نرم افزار مخصوص خود آن را دریافت کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *