• 24 خرداد 1403
subaru
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نسل بعدی Subaru WRX STI ممکن است الکتریکی باشد. سوبارو در یک بیانیه مطبوعاتی که روز جمعه توسط این خودروساز به اشتراک گذاشته شد، اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای ساخت STI بنزین سوز بر اساس پلت فرم WRX این نسل ندارد.

Subaru WRX STI Modelljahr 2018 article169Gallery b710b02b 1119732 - سوبارو WRX STI بنزینی را بازنشسته می‌کند و در حال بررسی تولید مدل الکتریکی است
خودروی بنزینی Subaru WRX ST

سوبارو اعلام کرد:

شرکت Subaru در حال بررسی فرصت ها برای نسل بعدی سوبارو WRX STI، از جمله پیشروی به سوی تولید خودروهای الکتریکی است.” در این میان، نسل بعدی موتور احتراق داخلی WRX STI بر اساس پلت فرم جدید WRX تولید نخواهد شد.

سوبارو تلاش‌های خود برای برآورده کردن مقررات و الزامات مربوط به گازهای گلخانه‌ای (GHG)، وسایل نقلیه با آلایندگی صفر (ZEV) و میانگین مصرف سوخت شرکتی (CAFÉ)» را دلیل این تغییر عنوان می‌کند.

Subaru Solterra STI Concept 169FullWidth 26696bda 1865126 - سوبارو WRX STI بنزینی را بازنشسته می‌کند و در حال بررسی تولید مدل الکتریکی است
کانسپت خودروی الکتریکی Subaru Solterra STI

STI پرچمدار خودروی عملکرد Subaru است و معمولاً با خط تولید WRX عرضه می شود. در حالی که STI امکان بازگشت دارد، می تواند لوله اگزوز خود را با یک بسته باتری معاوضه کند! انتظار می‌رود اولین خودروی الکتریکی سوبارو، Solterra، در سال جاری به فروش برسد و دارای مدل‌های دیفرانسیل جلو و چهار چرخ متحرک با باتری‌های 71.4 کیلووات ساعتی باشد.

شرکت Subaru درباره مدل سولترا می گوید:

پیشرفته‌ترین سوبارویی که تا به حال ساخته‌ایم، اینجاست. Subaru 2023 که بر اساس اولین معماری تمام الکتریکی ما ساخته شده است – پلتفرم جهانی e-Subaru – Subaru Solterra 2023 که با ترکیب کلمات لاتین “خورشید” و “زمین” نامگذاری شده است، اولین خودروی الکتریکی AWD است که دارای قابلیت استاندارد افسانه ای است. متقارن 4 چرخ متحرک. Solterra با ویژگی‌های نسل بعدی در داخل و خارج، 8.3 اینچ فاصله از زمین، صفحه نمایش لمسی 12.3 اینچی خیره‌کننده، ایمنی فعال پیشرفته و قابلیت اطمینان در شرایط آلایندگی صفر را ارائه می‌دهد. یک SUV تمام الکتریکی!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *