• 3 اردیبهشت 1403
the top 10 most popular online payment solutions 5e9978d564973 1440x720 - آموزش قدم به قدم پیگیری برگشتن نخوردن پول تراکنش ناموفق
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برگشت نخوردن پول هنگام خرید ناموفق از دستگاه‌های کارتخوان یا خریدهای اینترنتی یکی از مواردی است که احتمالا برای شما هم پیش آمده است. امروزه  استفاده از کارت‌های بانکی و شیوه‌های پرداخت الکترونیکی در ایران کاملا مرسوم شده و این روش تقریبا جای پول نقد را در خرید‌های خرد و کلان ما گرفته است. از شیوه‌های خرید الکترونیکی می‌توان به خرید از پایانه‌های فروشگاه (دستگاه کارت خوان POS) و پرداخت های اینترنتی اشاره نمود. خرید الکترونیک با این که بسیار سریع است اما به علت مشکلات فنی و قطعی های موقتی امکان دارد با خطا مواجه شود.
یکی از مشکلاتی که همه‌ ما تجربه‌ی آن را داشتیم خطای تراکنش ناموفق است. در هنگام ایجاد تراکنش ناموفق امکان دارد که پول از حساب ما کسر شود ولی همان طور که از نامش پیداست تراکنش ناموفق است و برای خرید بایستی دوباره پرداخت را انجام دهیم. وقتی که به واسطه‌ی تراکنش ناموفق مبلغ از حساب ما کسر می‌شود، معمولا طی 15 دقیقه تا دو ساعت این مبلغ به حساب ما برگشت زده می‌شود. حال اگر بخت با ما یار نباشد و برای کارت کشیدن و خرید اینترنتی ناموفق، از حساب ما پول کم شود و به حسابمان برنگردد باید برای پس گرفتن پول از چه راهی پیگیری کنیم؟
در این نوشته تصمیم داریم آموزش پیگیری برگشت نخوردن پول به حساب در تراکنش ناموفق (هنگام خرید از دستگاه کارت خوان فروشگاه و خرید اینترنتی) را با چند روش منتشر کنیم.

در حالتی که با ایجاد تراکنش ناموفق از حساب شما پول کسر شد اما برگشت نخورد، است اصلا نگران نباشید زیرا هیچ پولی در سیستم بانکداری الکترونیک ناپدید یا گم نخواهد شد!

روش های پیگیری برگشت نخوردن پول به حساب در تراکنش ناموفق

در هنگام ایجاد تراکنش ناموفق از دستگاه‌های کارت خوان شما یک رسید در اختیار خواهید داشت که شماره پیگیری، تاریخ، مبلغ و… در آن درج شده است. همچنین در خرید اینترنتی ممکن است به شما رسید داده شده و امکان عدم نمایش رسید هم وجود دارد که در این صورت برای پیگیری به بانک بایستی مراجعه کنید.

۱- مراجعه به بانکی که پول از حساب آن کسر شده است

اگر وقت و زمان کافی برای پیگیری دارید. بهترین روش برای پیگیری مشکل عدم برگشت پول به حساب در تراکنش ناموفق، مراجعه به بانکی است که پول از حساب آن کسر شده است. به عنوان مثال اگر با استفاده از کارت بانک ملی اقدام به خرید از دستگاه POS کرده‌اید، بهتر است به بانک ملی مراجعه کنید.

۲- استفاده از سیستم پاسخگویی بانک مورد نظر

تمامی بانک‌های کشور دارای یک سیستم پاسخگویی تلفنی هستند که با شماره‌گیری تلفن آن‌ها می‌توانید به پاسخگو متصل شده و وضعیت را پیگیری کنید.
  • شماره پاسخگویی بانک ملی: ۶۴۱۴۰-۰۲۱
  • شماره پاسخگویی بانک ملت: ۸۲۴۸۸-۰۲۱
  • شماره پاسخگویی بانک سپه: ۱۵۵۷
  • سایر شماره‌ی بانک‌ها را با جستجو در اینترنت را بیابید.

۳- استفاده از سایت اینترنتی سيستم امداد شتاب

یکی دیگر از راه پیگیری آنلاین که در صورت وجود مشکل در تراکنش بانکی خود می‌توانید به سایت امداد شتاب مراجعه کرده و نسبت به فرم پیگیری اقدام کنید:

1613479038   - آموزش قدم به قدم پیگیری برگشتن نخوردن پول تراکنش ناموفق

۴– تماس با شماره ۲۹۹۱۱

در صورت بروز هرگونه مغایرت در تراکنشهای الکترونیک خود می‌توانید با شماره‌گیری ۲۹۹۱۱ که متعلق به مرکز رفع مغایرت در تراکنش‌های الکترونیک است وضعیت را پیگیری کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *