1627658840 steam beta update gives a much needed refresh to an essential page 1280x720 1 - بروز رسانی بتای کلاینت Steam بخش دانلود ها را دگرگون می کند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بروز رسانی جدیدی از استیم (Steam) به صورت نسخه بتا عرضه شده است که بعد از مدت ها تغییرات بسیار مفیدی در صفحه دانلود این کلاینت ایجاد می کند. این بروز رسانی تغییرات کوچکی در لیست بازی ها و نسخه لینوکس برخی بازی ها و همچنین چند تغییر کوچک برای واقعیت مجازی استیم ایجاد می کند ولی تمرکز اصلی آن بر روی صفحه دانلود می باشد.

1627658895 steam beta downloads - بروز رسانی بتای کلاینت Steam بخش دانلود ها را دگرگون می کند

شرکت Valve بعد از مدت های طولاتی دست به طراحی مجدد صفحه دانلود های این کلاینت زده است تا از لحاظ بصری طراحی متمرکز تر داشته باشد و تجربه کاربری را بهبود ببخشید. در تصاویر منتشر شده از بروز رسانی این صفحه می بینیم که در بالای صفحه تصویر بازی که در حال دانلود شدن می باشد و نام آن به طور واضح تری دیده می شود و به گفته Valve این بخش داری پالت رنگ گسترده تری می باشد تا برای کاربرانی که ضعاف های بینایی دارند مشکل ساز نباشد.

یکی از مهم ترین تغییرات در این صفحه اضافه شدن خط پیشرفت یا progress bar می باشد که نشان می دهد بروز رسانی ها و نصب بازی ها تا چند درصد کامل شده است. در گذشته این بخش فقط نشان می دهد که چقدر از فایل ها دانلود شده است و پس از آن با اینکه میزان پیشرفت نصب به 100% میرسد، اما وضعیت نصب فایل ها و یا جاسازی آن بر روی دیسک مشخص نبود. در بسیاری از موارد کاربر فرض می کرد که نصب و بروز رسانی بازی با مشکل مواجه شده و یا اطلاع نداشت که کلاینت در حال انجام چه کاری است. حال با اضافه شدن progress bar می تواند دید که چقدر از مراحل کلی نصب و دانلود گذشته است.

خروج از گروه های واتس اپ بدون مطلع کردن دیگران در بروز رسانی جدید
> > >

1627658931 steam new storage manager - بروز رسانی بتای کلاینت Steam بخش دانلود ها را دگرگون می کند

در کنار این صفحه یک بخش مدیریت فضا نیز به استیم اضافه شده است. این صفحه با کلیک بر روی گذینه تنظیمات در صفحه دانلود ها و انتخاب بخش “ Steam Library Folders” قابل دسترسی خواهد بود. در این صفحه میتوان دید که کدام بازی ها در کدام درایو نصب شده اند و بسته های الحاقی بازی ها نیز چقدر فضا اشغال کرده اند. هم چنین میتوان از این بخش بازی ها را به درایو های دیگر انتقال داد.

این تغییرات در حال حاضر برای کاربران بتا در دسترس است. اگر علاقه مند به آزمایش این نسخه هستید با ورود به بخش Account در منوی اصلی استیم با اتتخاب گذینه “ opt into the Steam client beta ” در صفحه تنظیمات میتوانید این بروز رسانی را دریافت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *