استیم دک طی سال جاری در کشورهای دیگر دنیا عرضه خواهد شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

استیم دک روز 25 فوریه توسط کمپانی Valve عرضه شد. با توجه به برخی کم و کاستی ها مثل عمر باتری کم، این کنسول در کل با نقد و بررسی های مثبتی روبرو بوده است و برخی حتی بر این باورند که بلاخره رقیبی کنسول سوییچ نینتندو پیدا شده است.

اما متاسفانه در حال حاضر تعداد کمی از این کنسول موجود می باشد و افراد زیادی به خصوص در خارج از کشور های انگلستان، امریکا، کانادا و کشور های متحد اروپا در انتظار دریافت استیم دک پیش خرید شده خود هستند.

با این حال Valve در این باره اطلاعیه هایی رو منتشر کرده است و اعلام کرده که بزودی این کنسول به کشور های دیگر نیز عرضه خواهد شد.

Valve عصر روز دوشنبه درباره کمبود موجودی استیم دک صحبت هایی کرد. به گفته این کمپانی Valve به سختی در تلاش است تا موجودی کنسول را افزایش دهد. Valve در حال بررسی امکان عرضه استیم دک در برخی دیگر کشور ها تا پایان سال میلادی می باشد. اما از کشور های کاندید برای این موضوع نامی نبرده است و تنها از ژاپن به عنوان یکی از کشور های احتمالی یاد کرده است.

Valve در ادامه اعلام کرد که طرفداران بین المللی استیم دک باید زمان بیشتری را برای دریافت اطلاعیه ای رسمی در انتظار باشند و کمپانی تا نزدیک شدن تاریخ عرضه جهانی کنسول اخبار متعددی را منتشر خواهد کرد.

Steam Deck top purple - استیم دک طی سال جاری در کشورهای دیگر دنیا عرضه خواهد شد

اشاره به کشور ژاپن در این اطلاعیه کمی جالب توجه است. چرا که ژاپن گیمر های بسیاری دارد. این موضوع از میزان بازیکن های فعال در بازی های League of Legends و Overwatch مشخص است. اما پلتفرم استیم تا حد زیادی در این کشور طرفدار نداشته است و شاید Valve قصد دارد با عرضه استیم دک در این کشور حضور خود را در بازار های گیمینگ ژاپن پررنگ تر کند.

نسخه بتای Overwatch 2 از 26 آوریل شروع خواهد شد
> > >

در ادامه Valve اطلاعیه ای نیز در مورد ارسال کنسول در کشورهایی که در حال حاضر این کنسول موجود است منتشر کرده است. این کمپانی در حال گسترش تولید و سرعت عرضه است و جدول زمان بندی نیز بر اساس لیست انتظار کاربران و تاریخ مورد انتظار عرضه منتشر کرده است.

در کل میتوان گفت که استیم دک توانسته توجه بسیاری از گیمر ها را به خود جلب کند. به خصوص که در مقابل کنسول نینتندو سوییچ، پلتفرم مناسبی برای بازیکن های سر سخت تلقی می شود. این کنسول بازه وسیعی از بازی ها را نیز پشتیبانی می کند و هر روز به تعداد این بازی ها اضافه می شود.

در حال حاضر کنسول دستی استیم دک برای رزرو از طریق وبسایت رسمی استیم آماده می باشد. برای مشاهده نقد و بررسی کامل این کنسول به نقد و بررسی استیم دک – Steam Deck + ویدئو مراجعه فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *