• 3 اردیبهشت 1403
استارت‌آپ فلوریدا ۵ میلیون دلار برای ساخت مراکز داده ماه جمع‌آوری می‌کند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

استارتاپ رایانش ابری Lonestar Data Holdings نتایج آخرین دور سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری خود را اعلام کرد که به توسعه فناوری خود برای ذخیره داده ها در سطح ماه کمک می کند.

این شرکت مستقر در فلوریدا قصد دارد مراکز داده ماه را در ماه بسازد تا به مقابله با اثرات زیست محیطی دیتاسنترهای بزرگ روی زمین کمک کند. همچنین می‌تواند به ناسا در تلاش برای ساخت یک مستعمره دائمی در ماه با مأموریت‌های خدمه آرتمیس آتی خود کمک کند.

مراکز داده جدید قمری “بزرگترین دارایی های” بشریت را ذخیره خواهند کرد.

ما به طور باورنکردنی در زندگی روزمره خود به داده ها متکی هستیم، همانطور که در حادثه باج افزار WannCry در سال 2017 و اهمیت سرویس اینترنت Starlink اسپیس ایکس در بحران اوکراین در ماه های اخیربه اثبات رسید.

ناسا و ارسال نخستین محموله های فضایی به سمت دیگر ماه
> > >

در یک بیانیه مطبوعاتی ماه گذشته، کریس استات، بنیانگذار Lonestar، گفت:

“داده ها بزرگترین ارزش ایجاد شده توسط نژاد بشر هستند. ما تقریباً برای هر کاری که انجام می دهیم به آن وابسته هستیم، و برای ما به عنوان یک گونه بسیار مهم است که بتوانیم اطلاعات را در زمین ذخیره کنیم. اما بزرگترین ماهواره زمین، یعنی همین ماه ما، مکانی ایده آل برای ذخیره ایمن آینده ما است.”

در دسامبر 2021، Lonestar آزمایش موفقیت آمیزی از مرکز داده خود را در شرایط ریزگرانشی روی ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) انجام داد. اکنون، پس از آخرین دور تأمین مالی، این شرکت آماده است تا یک مرکز داده کوچک را با کمک مأموریت ماه آینده IM-2 Intuitive Machine به ماه راه اندازی کند.

ذخیره سازی داده ها بخشی از “نسل جدید اکتشاف ماه” را تشکیل می دهد.

استات در مصاحبه اخیر با اسپیس نیوز توضیح داد که این مرکز داده کوچک تقریباً 2 پوند (1 کیلوگرم) وزن و 16 ترابایت ظرفیت دارد. این مرکز داده از فرودگر ماه خود انرژی می گیرد، اگرچه این شرکت در نهایت قصد دارد تا سال 2026 مراکز مستقل را مستقر کند.

براد هریسون، موسس و شریک مدیریت Scout Ventures، که سرمایه‌گذاری اخیر را رهبری می‌کند، گفت:

“ما معتقدیم که گسترش اقتصاد جهان برای احاطه کردن ماه، که اتفاقاً پایدارترین ماهواره زمین است، فضای سفید بعدی در اقتصاد فضایی جدید است. دور، در بیانیه روز دوشنبه توضیح داده شد. “امنیت و ذخیره سازی داده ها بخشی ضروری از رهبری نسل جدید اکتشافات ماه خواهد بود.”

مراکز داده ماه این شرکت ابتدا برای ذخیره سازی اطلاعات از راه دور و بازیابی فاجعه توسعه خواهند یافت، به این معنی که شرکت ها می توانند از داده های خود در ماه نسخه پشتیبان تهیه کنند.

پنجره پرتاب و اهمیت آن در ماموریت های فضایی
> > >

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *