استارلینک ایلان ماسک
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ماهواره های استارلینک به آسمان اوکراین منتقل شدند. ایلان ماسک روز یکشنبه اطلاعیه ای در مورد این موضوع بعد از درخواست نخست وزیر اوکراین منتشر کرد.

میخایلو فدوروف (Mykhailo Fedorov) که نقش وزیر تحول دیجیتال اوکراین را نیز بر عهده دارد، طی توییتی از اسپیس اکس درخواست کرد تا پهنای باند ماهواره ای استارلینک را در پیرو جنگ با روسیه، بر فراز اوکراین در دسترس قرار دهد، تا جایگزینی برای شبکه محلی اینترنت کشور باشد.

فدوروف در توییت خود گفت:

ایلان ماسک، در حالی که تو سعی در کلونیزه کردن مریخ داری، روسیه سعی در اشغال اوکراین دارد، در حالی که موشک های تو با موفقیت فرود می آیند، موشک های روسیه مردم اوکراین را مورد هدف قرار میدهند!

ساعاتی بعد پس از این توییت، ایلان ماسک به وی پاسخ داد: سرویس استارلینک در حال حاضر در اوکراین فعال است، ترمینال های جدیدی نیز در راه هستند. شبکه اینترنتی در مناطق جنوبی و شرقی اوکراین که نبرد نیروهای اوکراینی با نیروهای روسی اوج گرفته است دچار اختلال شده است.

starlink sateline internet is now active above ukraine 1000 1 - استارلینک بر فراز اوکراین فعال شد

اهمیت استارلینک برای اوکراین چیست؟

شبکه ماهواره ای استارلینک قابلیت اتصال به اینترنت را بدون نیاز به کابل برای کاربران میسر می کند. هدف اسپیس اکس نیز از راه اندازی این شبکه، دادن دسترسی به اینترنت پرسرعت به تمامی مناطق مختلف دنیا می باشد.

ماهواره های جدید پرتاب شده استارلینک در طوفان جیومغناطیسی از بین رفتند
> > >

در دسترس بودن این شبکه در اوکراین به این معنی است که این کشور در پی حمله ارتش روسیه دسترسی خود به اینترنت را حفظ خواهد کرد و ارتباطات کلیدی این کشور در صورت تلاش روسیه برای مختل کردن آن بی ثمر خواهد ماند.

البته نباید فراموش کنیم که برای دسترسی به این شبکه اینترنتی کاربران نیاز به دیش و ابزار مخصوص دارند که ایلان ماسک و فدوروف درباره آن صحبتی نکرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *