• 31 اردیبهشت 1403
1623516373 aircraft main uns 1280x720 1 - اینترنت ماهواره ای Starlink SpaceX ممکن است به زودی Wi-Fi را در حین پرواز تأمین کند
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
سرویس اینترنت ماهواره ای Starlink SpaceX ممکن است به زودی خدمات Wi-Fi را در برخی پروازها تأمین کند و گزینه جدیدی را برای اتصال به خدمات مورد علاقه خود در هنگام مسافرت به مسافران ارائه دهد. طبق گفته جاناتان هوفلر، معاون SpaceX ،Starlink قبلاً پیش نمایش هایی از “محصول هواپیمایی” را انجام داده است که به گفته این شرکت قصد دارد به زودی برای استفاده در هواپیما نهایی شود.
به گزارش آنکوتک، و به نقل از CNBC ،اسپیس ایکس در حال مذاکره با چندین شرکت هواپیمایی در مورد استفاده بالقوه از Starlink به عنوان یک ارائه دهنده WiFi در پرواز است.  شرکت VP Hofeller جزئیات بیشتری را در مورد تلاش های انجام شده در اجلاس Connected Aviation Intelligence اعلام کرد و خاطرنشان کرد که این شرکت در تلاش است تا این محصول هواپیما را “در آینده نزدیک” در دسترس قرار دهد.
تعدادی از شرکت های هواپیمایی در حال حاضر از ارائه دهندگان اینترنت ماهواره ای برای خدمات WiFi در پرواز استفاده می کنند، اما استفاده از Starlink به عنوان Provider، یک مزیت مشخص دارد. ماهواره های Starlink برخلاف سرویس های رقیب در مدار زمین کم هستند و امکان دسترسی سریعتر و مفیدتر به اینترنت را در حین پرواز فراهم می کنند.
هوفلر خاطرنشان كرد كه از آنجا كه Starlink “مش جهانی” از ماهواره ها را ارائه می دهد، شركت های هواپیمایی با استفاده از اتصال به هر جایی از آن به عنوان ارائه دهنده بهره مند می شوند – تجربه ای كه او می گوید سایر ارائه دهندگان اینترنت ماهواره ای “به سادگی نمی توانند فراهم كنند.”
Starlink در حال حاضر هنوز یک سرویس تازه کار است، اما خدمات را برای برخی از مشتریان تحت برنامه بتا با برنامه هایی برای گسترش دسترسی در آینده ارائه داده است. سایر جزئیات، از جمله زمان ورود سرویس Starlink به عنوان گزینه ای در پرواز و خطوط هوایی که SpaceX با آنها در حال مذاکره است، مشخص نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *