فرود موفقیت آمیز Starship شرکت اسپیس ایکس و سپس انفجار آن روی زمین

آخرین نمونه اولیه استارشیپ SpaceX روز چهارشنبه برای اولین بار پس از انجام یک پرواز آزمایشی در ارتفاع زیاد در تگزاس به زمین نشست – اما دقایقی بعد روی سکوی فرود، منفجر شد. این موشک، یک نسخه آزمایشی اولیه به نام SN10 است، که قبل از لندینگ، در هوا دچار حرکات نامتعارف شد. هدف این پرواز های آزمایشی رسیدن به نقطه عطفی در تلاش های بی وقفه Elon Musk برای ساخت یک سیستم موشکی کاملاً قابل استفاده است.

مهندس اسپیس ایکس و میزبان پخش زنده این آزمایش، هدف اصلی این آزمایش پرتاب استارشیپ را تست حرکات کنترل شده رایانه ای چهار فلپ آیرودینامیکی موشک بود که عملیات فرود آن را هدایت می کنند.

در پایان صعود استارشیبپ به ارتفاع 6.2 مایلی، هر سه موتور راکتور موشک به تدریج خاموش می شوند تا خود را برای یک سقوط آزاد به سمت زمین آماده کنند.

سپس مانور “فلاپ” آغاز شده و سه موتور این موشک دوباره راه اندازی شدند تا در موقعیت عمودی برای فرود قرار گیرند.

SN10 به آرامی روی سکوی فرود خود پایین آمد و به آرامی بر زمین نشست، اما کمی به پهلو خم شد. Insprucker این موفقیت را در برنامه زنده SpaceX اعلام کرد: “به قول معروف، برای سومین بار جذاب است که ما با فرود نرم موفقیت آمیز روی سکوی فرود مواجه شدیم. ”

وی گفت: “برای یادآوری، نکته اصلی پرواز آزمایشی امروز جمع آوری اطلاعات مربوط به کنترل استارشیپ هنگام فرود بود و ما در این کار موفق بودیم.”

پخش زنده SpaceX پیش از نابودی SN10 با انفجاری بزرگ، پایان یافت.
ماسک در ساعت 7:35 بعدازظهر ET توییت کرد که SN10 “با موفقیت فرود آمد” ، اما به شوخی دو دقیقه پس از آن گفت که “موشک انفجار شرافتمندانه ای دارد”.

آمار فروش نیم میلیون دستگاه خودرو توسط تسلا در سال 2020
بیشتر
Starship سیستم نسل جدید موشکی برای رسیدن به مریخ و کاملاً قابل استفاده مجدد SpaceX است که برای حمل خدمه و فضانوردان و 100 تن بار در مأموریت های آینده به مدار زمین، ماه و سرانجام به مریخ طراحی شده است. سه نمونه اولیه SpaceX که به صورت آزمایشی ساخته شده اند، نسخه های اولیه Starship که نیمه پایین آن دارای یک تقویت کننده فوق سنگین قابل استفاده مجدد است که با مجموعه ای از موتورهای جدید موشکی Raptor اسپیس ایکس ساخته شده است.

بنیامین اسدی

بنیامین اسدی

دبیر تکنولوژی و علوم فضایی

→ خواندن مطلب قبلی

ساعت هوشمند Moto 360 بعدی ممکن است دارای پردازنده اسنپدراگون 4100 باشد

خواندن مطلب بعدی ←

کنسول Nintendo Switch Pro ممکن است از صفحه نمایش OLED سامسونگ بهره ببرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *