1624818478 starship spacex main 1280x720 1 - اولین پرواز مداری SpaceX Starship انجام خواهد شد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
SpaceX برای اولین پرواز مداری Starship تاریخ پرتاب آزمایشی خود را اعلام کرده است، اما اگر شرایط پیش رو مساعد نباشد ممکن است این عملیات به تأخیر بیفتد. در ماه مه، اسپیس ایکس برنامه های اولین پرواز مداری Starship را با جزئیات مشخص کرد و یک نقطه عطف جدید را در سفر ایجاد کرد تا موشک های عظیم را برای ماموریت های منظم فضایی در دسترس قرار دهد.
اسپیس ایکس چندین پرواز در ارتفاع بالا را تست کرده است که نمونه های عظیم استارشیپ آن را انجام داده بودند. آخرین پرتاب در 5 ماه مه در Starbase این شرکت در تگزاس انجام شد. این آزمایش موفقیت آمیز بود و Starship SN15 موفق شد خود را روی صفحه فرود خود بنشاند – یک موفقیت دیگر در تلاش شرکت برای توسعه سیستم های حمل و نقل فضایی قابل استفاده مجدد.
SpaceX امیدوار است ماه آینده اولین پرواز مداری Starship خود را انجام دهد، البته این به این بستگی دارد که آیا همه چیز طبق برنامه پیش می رود یا خیر. گوین شاتول، رئیس اسپیس ایکس، جزئیات مربوط به این طرح را در جریان کنفرانس بین المللی توسعه فضایی ارائه داد و خاطرنشان کرد که پرواز “در کوتاه مدت” انجام می شود.
پرواز، هر زمان که اتفاق بیفتد، از تاسیسات SpaceX’s Texas انجام می شود، با پرتاب Super Heavy و فضاپیمای Starship. با فرض رسیدن این شرکت به هدف خود، Starship کاملاً قابل استفاده مجدد خواهد بود و مزایایی را شامل می شود که توانایی انجام سریع پرتاب ها را دارد.
پرواز مداری بدون سرنشین انجام می شود، اما هدف این است که سرانجام از Starship برای حمل فضانوردان و محموله ها در مأموریت های ماه و یک روز هم به سیاره سرخ استفاده شود. Starship به Falcon 9 و Falcon Heavy به SpaceX خواهد پیوست و این امر بر پیشرفت روزافزون این شرکت در صنعت فضایی خصوصی تأکید می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *