1628521620 falcon8 resize md 1 - اسپیس ایکس و استارتاپ کانادایی، فضا را به بیلبورد تبلیغاتی تبدیل می کنند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

درست همانطور که پروازهای فضایی انسانی با هزینه در آستانه شروع است،تبلیغات نیز اثر خود را در فضا دارد. به گزارش بیزینس اینسایدر،یک استارتاپ کانادایی به نام Geometric Energy Corporation (GEC) با ایلان ماسک و اسپیس ایکس ارتباط برقرار کرده و تبلیغات خود را بر روی یک ماهواره کوچک در موشک Falcon 9 انجام داده است. با این حال،این همکاری شامل یک بیلبورد تبلیغاتی کلاسیک نیست که ما برای دیدن آن عادت داریم،تبلیغات بر روی صفحه نمایش پیکسلی روی ماهواره ای به نام CubeSat نمایش داده می شود.

GEC مستقر در کلگری یک شرکت مالکیت معنوی تولید و تدارکات است که همه به یک واحد تبدیل شده اند. این شرکت از طریق شرکت های تابعه خود،Geometric Space،GeometricLabs،Geometric Medical و Geometric Gaming،محصولات و خدمات را برای مشتریان خود در بخش خصوصی و دولتی اختراع و تولید می کند. همانطور که این شرکت ادعا می کند،در طول همه گیری کرونا،دستکش های نیتریل را به موسسات کانادا و ایالات متحده عرضه کرد و در عین حال محصول باتری سدیم-یون حالت جامد را توسعه داد.

یکی دیگر از زمینه های خدمات این شرکت ادغام CubeSat است. CubeSats ماهواره های کوچکتری هستند که با اجزای تولید انبوه برای مقاصد تجاری تولید می شوند. با وزن بیش از 660 پوند (300 کیلوگرم)،CubeSats را می توان در صورت نیاز مونتاژ کرد و با سیستم عامل های متفاوتی راه اندازی کرد. GEC برای پروژه تبلیغاتی خود قصد دارد از تخصص خود در ادغام CubeSat استفاده کند و قصد دارد یک صفحه نمایش پیکسلی را در یک طرف قرار دهد که برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شود.

خرید اتومبیل از تسلا با پرداخت بیت کوین بجای پول!
> > >

CubeSat توسط موشک Falcon 9 SpaceX که در سه ماهه اول سال 2022 به ماه سفر می کند،در مدار قرار می گیرد. برای درج آگهی روی صفحه آن،کسانی که علاقه مند هستند باید توکن هایی را خریداری کنند که بتوان از آنها برای طراحی پیکسل استفاده کرد. این شرکت به Business Insider فاش کرد که پنج نشانه برای خرید ارائه می دهد. بتا برای مختصات X،Rhoe برای مختصات Y،گاما برای روشنایی،Kappa برای رنگ و XI برای زمان. با استفاده از توکن ها،کاربران می توانند تصمیم بگیرند که پیکسل تبلیغاتی آنها چگونه خواهد بود،در کجا روی صفحه قرار می گیرد و مدت زمان تبلیغات چقدر است. از آنجا که پیکسل ها بسیار کوچک هستند تا از زمین یا فضا دیده شوند،یک چوب سلفی در CubeSat تصویر را ضبط می کند و آن را در YouTube یا Twitch پخش می کند.

همانطور که ساموئل رید،بنیانگذار آن به Business Insider می گوید،وقتی صحبت از خرید توکن ها می شود،می توان آن را فقط در ارزهای رمزنگاری شده مانند Ethereum و احتمالاً Dogecoin در آینده انجام داد. رید در توضیح موضع خود گفت که تلاشهای شرکت او “دموکراتیک کردن دسترسی به فضا و اجازه مشارکت غیر متمرکز” است. با این حال،علاقه این شرکت به Dogecoin به طور کامل درک نشده است.

در اوایل ماه مه سال جاری،شرکت فرعی GEC،Geometric Space Corporation (GSC) همکاری خود را با SpaceX به نام DOGE-1 اعلام کرد. این مأموریت شامل قرار دادن CubeSat 88 پوندی (40 کیلوگرمی) به دور ماه است که با استفاده از دوربین ها و سنسورهای هوایی،اطلاعات فضایی را ثبت می کند. این ماموریت که برای راه اندازی در سه ماهه اول سال 2022 برنامه ریزی شده است،به طور کامل در Dogecoin پرداخت می شود و زمینه را برای استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای تأمین مالی ماموریت های فضایی در آینده فراهم می کند. ما برای درک علاقه آنها به Dogecoin با شرکت تماس گرفته ایم و هنگامی که نظر دریافت شد،داستان را به روز می کنیم.

فناوری کوانتومی جدید برای شارژ سریع خودرو الکتریکی، شارژ کامل فقط در سه دقیقه!
> > >

DOGE-1 و CubeSat تبلیغاتی روی موشک RideShare Falcon 9 قرار خواهند گرفت که SpaceX برای ارائه ماموریت های پرتاب کم هزینه برای ماهواره های کوچک عمل می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *