به روز رسانی جدید پلی استیشن 5 امکان ذخیره بازی ها بر روی فلش دیسک را میسر می کند

سونی در صدد عرضه اولین بروز رسانی بزرگ کنسول پلی استیشن 5 از تاریخ عرضه آن است، و این بروز رسانی خبر خوشی برای افرادی است که با کمبود فضا و پرشدن حافظه داخلی دستگاه روبرو شده اند.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، این بروز رسانی که فردا 14 آوریل عرضه خواهد شد، چندین بهینه سازی را به همراه خواهد داشت. ولی قابلیتی که بیشتر از همه به چشم می آید، امکان ذخیره سازی بازی های پلی استیشن 5 بر روی فلش دیسک است. البته انتظار اجرای بازی ها از روی این فلش دیسک ها را همانند بازی های پلی استیشن 4 نداشته باشید، زیرا به گفته سونی این فلش دیسک ها سرعت مناسبی برای اجرای بازی ها ندارند. البته اگر اخبار تکنولوژی را همانند ما دنبال کنید، این اواخر متوجه عرضه فلش دیسک های SSD با سرعت فوق العاده بالا خواهید شد.حال سوال اینجاست که آیا این فلش دیسک ها بر روی کنسول قابل استفاده است یا خیر؟ با این حال قابلیت ذخیره بازی ها بر روی فلش دیسک امکان کارآمدی برای صاحبان پلی استیشن خواهد بود، زیرا نصب بازی ها از روی فلش دیسک از دانلود و یا پیدا کردن و کپی کردن دیسک ها سریع تر خواهد بود.

از دیگر امکانات این بروز رسانی، فعال شدن قابلیت Share Play است. این قابلیت نسل متقابل یا cross-generation به دوستان شما که صاحب کنسول پلی استیشن 4 هستند، این امکان را می دهد که بازی های پلی استیشن 5 را بر روی کنسول شما تماشا کنند، و برخی را نیز به مدت کوتاهی اجرا و بازی کنند. و در کنار این برخی بازی ها نیز sessions های مشترکی را بر روی  هر دو کنسول ارائه می دهند، که با بازیکن های پلی استیشن 4 و 5 این امکان را می دهد که با یکدیگر به بازی بپردازند.

فیزیکدانان یک راه بسیار ساده برای ایجاد ضد ماده ارائه کردند
بیشتر

در این بین خبری از عرضه حافظه های قابل ارتقا M.2 SSD که چندی قبل سونی قول آن را داده بود نیست و شکایات کابران در مورد کمبود فضای حافظه ادامه دارد. اما سونی بی شک در حال بررسی راه های ممکن برای حل این مشکلات است و با اینکه استفاده از فلش دیسک ها، راه حل مطلوبی نیست، اما به کابران امکان می دهد، که حداقل بازی های قدیمی تر خود را ارشیو کنند.

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

فورد موستانگ پرفروشترین خودروی اسپرت برای دومین سال متوالی

خواندن مطلب بعدی ←

تریلر جدید Mass Effect: Legendary Edition تغییرات گرافیکی بازی را به رخ می کشد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *