• 31 اردیبهشت 1403
سونی در حال استخدام تیم حفاظت از بازی های قدیمی است
زمان مطالعه: 2 دقیقه

زمانی که سونی طی ماه آینده اقدام به عرضه سرویس های بروز رسانی شده پلی استیشن پلاس کند، سرویس جدیدی با نام PlayStation Now عرضه خواهد شد که دسترسی به صد ها عنوان کنسول های قدیمی را به کاربر خواهد داد. حال به نظر میرسد که سونی در زمینه حفظ بازی های قدیمی برنامه های بیشتری دارد.

به گزارش Video Games Chronicle سونی مهندسی با نام گرت فرلدی (Garret Fredley) از مهندسان سابق توسعه دهنده بازی های موبایل Kabam، برای کار در تیم “حفاظت از بازی” استخدام کرده است.

به گفته گرت فردلی:

امروز اولین روز کاری من به عنوان مهندس Build ارشد در پلی استیشن است که به عنوان یکی از اولین مستخدمین برای تیم “حفاظت از بازی” که با تازگی ایجاد شده کار خواهم کرد. حفظ بازی ها جزو اولین علایق حرفه و شغلی من است و خیلی هیجان زده ام به ریشه های خود بازگشته ام، بیابید اطمینان حاصل کنیم که تاریخچه صنعتمان فراموش نشده است.

مشخص نیست که هدف این تیم حفاظت چیست و بر روی چه پروژه های کار خواهد کرد. ام سونی همیشه در حفاظت از بازی های قدیمی خوب عمل نکرده است. بسیاری از بازی های پلی استیشن 1 بر روی پلی استیشن 2 قابل اجرا بودند، مدل هال اولیه پلی اسیتشن 3 نیز قابلیت اجرای بازی های پلی استیشن 1 و 2 را داشتند. اما نمیتوانستیم از دیسک های کنسول های قدیمی بر روی  پلی استیشن 4 استفاده کنیم. با این حال پلی استیشن 5 این موضوع را عوض خواهد کرد.

سونی هدست VR نسل بعدی را برای PS5 معرفی می کند
> > >

سونی تابستان گذشته فروشگاه اصلی PSP را تعطیل کرد. خوشبختانه بعد از مخالفت های شدیدی که در قبال بستن فروشگاه پلی استیشن سه و پلی استیشن ویتا دریافت کرد از این اقدام منصرف شد.حال هیچ تضمینی وجود ندارد که تمام عناوین پلی استیشن 3 و PSP  به سرویس پلی استیشن پلاس راه پیدا کنند و این موضوع شامل عناوین کنسول پلی استیشن ویتا نیز می شود. پس میتوان نتیجه گرفت که بسیاری از بازی های قدیمی به فراموشی سپرده خواهند شد.

f5273830 c634 11ec bff7 41282f050b42 - سونی در حال استخدام تیم حفاظت از بازی های قدیمی پلی استیشن است

در سال 2017، مدیر عامل سونی جیم رایان در مورد بازی های قدیمی Gran Turismo بر روی پلی استشین 1، 2، 3 و 4 طی رویدادی صحبتی کرد که حتی امروز نیز درباره آن صحبت می شود. او در این باره گفت:

بازی های پلی استشین 1 و پلی استشین 2 باستانی به نظر می رسند، اصلا چرا کسی میخواهد این ها را بازی کند؟

رایان بعد ها سعی کرد منظور خود را روشن کند و اعلام کرد منظورش خوب به نظر رسیدن بازی های مدرن است و قصد توهین به عناوین قدیمی و تاریخچه پلی استیشن را نداشته است. با این حال بسیاری از افراد بیانیه اول رایان را به چشم بی اهمیت بودن سونی نسبت به بازی های قدیمی می بینند.

 حفظ بازی های قدیمی بر روی دیگر پلتفرم ها

اقدام جدید سونی برای حفظ بازی های قدیمی مورد ستایش است. البته پروژ های غیر انتقاعی و رهبری شده توسط طرفداران در این زمینه پیش رو هستند. از طرفی بازیکنان کامپیوتر های شخصی در این زمینه برنده هستند و به بازی های دهه های پیش دسترسی دارند.

فروش عالی بازی Mass Effect Legendary Edition کمپانی EA را متعجب کرده است
> > >

مایکروسافت نیز اهمیت علاق بازیکن ها به اجرای عناوین قدیمی بر روی پلتفرم های جدید را درک می کند , در سال های اخیر تمرکز بیشتری بر روی سازگاری کنسول ها با بازی های نسل قبل داشته است. به طور مثال کنسول های اکس باکس سری اس و اکس از بازی های کنسول اصلی اکس باکس نیز پشتیبانی می کند.

نینتندو نیز همانند سونی در حفظ بازی های قدیمی خوب عمل نکرده است و طی سال آینده فروشگاه بازی های 3DS و Wii U را تعطیل خواهد کرد و برنامه ای نیز برای انتقال این بازی ها به نینتندو سوییچ ندارد و بسیاری از این بازی ها برای نسل های حاضر و آینده در دسترس نخواهند بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *