زمان مطالعه: < 1 دقیقه
برخی کمپانی های تولید گوشی های همراه در فروش و پایداری در بازار با مشکل روبرو شده اند، LG به طور کل از بازار گوشی های هوشمند خارج شد، HTC مدل های خاصی را در سال جاری و یا سال گذشته عرضه نکرده است و سونی سالها با کاهش فروش و ضرر و زیان روبرو بود، تا امسال که شرایط برای این کمپانی بهبود پیدا کرد.
سونی به تازگی اطلاعاتی از سال مالی سونی موبایل (Sony mobile) که در روز 31 مارچ 2021 پایان یافت، منتشر کرده است. در این گزارشات آمده که سونی در سال جاری حدود 254 میلیون دلار سود داشته است. این اولین بار از سال 2017 است که سونی دچار ضرر مالی نشده است. نکته جالب اینجاست که این سود به دلیل تولید بیشتر گوشی های هوشمند Xperia نبوده و یا فروش سونی موبایل افزایش نداشته است. سونی طی سال 2020 تعداد گوشی های کمتری به نسبت سال 2019 فروخته است این کمپانی در سال 2020 حدود 2.9 میلیون دستگاه گوشی فروخته است، در حالی که این عدد در سال 2019 به 3.2 میلیون دستگاه رسید. به گفته سونی این سود حاصل بهینه سازی های خط تولید و کاهش هزینه های تولید گوشی های هوشمند بوده است. همچنین این کمپانی در سال 2020 میزان میانگین قیمت  گوشی های خود را افزایش داده است.
شاید این موضوع باعث بی ارزش شدن موفقیت سونی از نگاه برخی افراد شود، اما در هر صورت موفقیت خوشایندی برای سونی محسوب می شود، به خصوص اینکه سال 2020 به علت همه گیری کووید 19 سالی پرچالش برای کمپانی های بزرگ و کوچک بوده است.  متاسفانه این موفقیت برای بالا بردن مقام و جایگاه سونی در بازار گوشی های هوشمند کافی نیست و سونی را به روزهای طلایی خود در بازار موبایل بر نمیگرداند، اما به نظر میرسد که سونی هیچ وقت در مورد این موضوع نگرانی نداشته است و به آن اهمیت چندانی نمیدهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *