• 25 فروردین 1403
1618215608 2021 04 12 12 48 59 c1b9d060 9a30 11eb bdeb d184c74584e7 cf webp 675449 opera - سونی برخی بازی های معروف پلی استیشن را به گوشی های همراه میاورد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

سونی در گذشته اقدامات چشم گیری در راستای عرضه بازی های موبایل نداشته است. ولی این موضوع در حال تغییر است.

در گذشته به استثنای بازی Uncharted: Fortune Hunter فعالیت زیادی از این غول صنعت بازی سازی در بازار بازی های گوشی مشاهده نشده است. اما به تازگی وبسایت Eurogamer گزارش داده است که کمپانی سونی در صدد استخدام یک مدیر اجرایی برای بخش بازی های موبایل در استودیوهای سونی می باشد که قرار است بر روی معروف ترین سری بازی های سونی تمرکز داشته باشد. البته نامی از بازی ها و تاریخی از عرضه ها ثبت نشده است، ولی این مدیر می بایست برنامه استراتژی سه تا پنج ساله ای برای این بازی ها تنظیم کند.

سال ها قبل اقداماتی از سوی سونی در جهت جوش دادن تجربه پلی استیشن به گوشی های همراه دیده بودیم، ولی این تلاش ها معمولا با موفقیت چشم گیری روبرو نشد. بزرگترین اقدام این کمپانی طراحی گوشی های Xperia Play بود که دراقع یک گوشی پلی استیشن محسوب می شود.  با اینکه این گوشی از زمان خود جلوتر بود ولی یک شکست تجاری به حساب آمد.

وارد شدن به بازار بازی های موبایل کار عجیبی برای سونی نیست، زیرا میتواند علاوه بر گسترش طیف مخاطبان و مشتریان، از فروش و سود های داخل بازی ها نیز سود ببرد. بازی هایی مثل Fortnite و PUBG بخش عظیمی از موفقیت و سود خود را مدیون این مدل درآمدی هستند. با این حال بزرگترین چالش سونی، پیاده سازی استراتژی مناسبی برای ورود به بازار بازی های موبایل و باقی ماندن در آن است. از همه مهم تر اینکه بازی های معروف سونی باید بدون از دست دادن عناصری که آنها را بر روی کنسول پرطرفدار کرده، به گوشی های موبایل وارد شوند و اگر این بازی ها نسخه ای سهل انگاری شده برای سود سریع باشد، بی شک با شکست بزرگی روبرو خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *