قیمت تلویزیون های QD-LED و Mini LED سال 2022 سونی اعلام شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تلویزیون های سونی BRAVIA XR سال 2022 به طور رسمی رونمایی شدند، که اولین صفحه نمایش های سری QD-OLED و Mini LED آماده برای مصرف کننده هستند.

مهم ترین بخش این اطلاعیه، اعلام بازه زمانی برای عرضه تلویزیون های  A95K است که طی رویداد CES 2022 جزو بهترین محصولات رونمایی شده بود.

اما جای تعجبی ندارد که تلویزیون های مجهز به تکنولوژی های QD-OLED و  Mini LED بسیار قیمتی تر از محصولات OLED و LED هستند، به خصوص مدل 85 اینچی  Z9K که قیمت پیشنهادی برای آن 9.999.99 دلار می باشد.

البته برای افرادی که هنوز محصولات مجهز به تکنولوژی OLED را خریداری نکرده اند، در این بین محصولات معرفی شده گذینه های مناسب با قیمت های نسبتا مقرون به صرفه ای نیز یافت می شود. به طور مثال مدل A90K با اندازه 48 اینچ که از جولای سال جاری با قیمت 1499.99 دلار قابل پیش خرید است.

zQKbGoxJTtixxWNoShk4Bf - قیمت تلویزیون های QD-LED و Mini LED سال 2022 سونی اعلام شد

اگر با تکنولوژی OLED یا organic light-emitting diode اشنایی ندارید، این صفحه نمایش ها از آرایه ای از پیکسل های خود روشن تشکیل شده است که به نور پس زمینه (Backlight) نیاز ندارند و در نتیجه منجر به ارائه تصاویر با کیفیت، با رنگ ها و بخش های تیره شفاف می شود.

QD-OLED نیز بر پایه همین تکنولوژی پیاده سازی شده است با این تفاوت که از متدی به نام Quantum Dot استفاده می کند که منجر به افزایش میزان روشنایی تصاویر OLED می شود.

در مقال Mini LED نیز از آرایه هایی از پیکسل های از پشت درخشان شده معمولی استفاده می کند، اما این پیکسل ها بسیار ریز تر از LED های معمولی هستند که در نهایت نتایجی شبیه به QD-OLED دارند.

سونی از Xperia 5 IV با دوربین 4K 120p HDR در هر سه لنز رونمایی کرد
> > >

سونی در معرفی محصولات 2022 بر روی مدل سونی Bravia XR Master Series Z9K 8K Mini LED تمرکز خاصی داشت و آن را به عنوان مدلی بسیار رده بالا با قابلیت ارتقاء کیفیت هر نوع محتوای تصویری به زرولوشن 8K اعلام کرد. البته فاکتور قیمت نیز نقش بسیار مهمی در این بخش ایفا کی می کند.

قیمت پیشنهادی برای مدل 75 اینچی این سری تلویزیون 6999 دلار و قیمت پیشنهادی مدل 85 اینچ نیز 9999 دلار می باشد. تاریخ عرضه دقیقی برای این محصول اعلام نشده است، اما پیش خرید آن از تابستان امسال آغاز خواهد شد.

intro 1651525047 - قیمت تلویزیون های QD-LED و Mini LED سال 2022 سونی اعلام شد

در این بین سونی از مدل 4K تلویزیون های Mini LED رونمای کرده است. در این بین سونی Bravia XR X95K 4K Mini LED معرفی شده است که ممکن است برای عموم خریداران خوشایند تر از مدل های دیگر باشد.  قیمت X95K برای مدل 65 اینچی 2799 دلار و مدل 85 اینچی 5499 دلار خواهد بود.

بررسی ها طی CES 2022 نشان داد که تکنولوژی استفاده شده در سری محصولات A95K نیز میتواند در تولید بخش های تاریک تصویر و میزان روشنایی بسیار بهتر از محصولات مجهز به OLED عمل کند و آن را به گذینه بسیار مناسبی برای افرادی که به دنبال تلویزیون های 4K هستند تبدیل می کند.

پس اگر به دنبال تلویزیونی هستید که بهترین نسبت قیمت به کارایی دارد مدل های A95K در ابعاد 55 اینچ با قیمت 2999 دلار و 65 اینچ با قیمت 3999 دلار به زودی عرضه خواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *