قابلیت کنترل محتوای حساس به اینستاگرام اضافه می شود

فیس بوک به تازگی قابلیت کنترل محتویات حساس برای اینستاگرام را معرفی کرده است. با این قابلیت، کاربران قادر خواهند بود که پست های نشان داده شده در بخش گشت و گذار یا Explore را کنترل کنند. فیس بوک معتقد است که کاربران حق دارند تصیم بگیرند چه محتویاتی ببینند و چه تجربه کاربری داشته باشند.

به گزارش هاسترتک، این قابلیت مدت کوتاهی پس از قابلیت های کنترل محتویات مشابه عرضه خواهد شد که به کاربران اجازه میداد تا نظرت را برای یک پست غیر فعال کنند و یا ارتباط با کاربر را از طریق برخی پست ها محدود کنند. برخی قوانین استفاده از شبکه های اجتماعی، ارسال برخی محتویات را محدود و کنترل می کند، تا کاربران در فضای مجازی امنیت و آسایش داشته باشند. ایسنتاگرام نیز قوانینی دارد که نوع محتویات نمایش داده شده به خصوص در بخش Explore را دچار محدودیت هایی میکند.  این محدودیت ها که رهنود های توصیه شده یا Recommendation Guidelines نام دارد مربوط به محتویاتی می شود که می تواند باعث ناراحتی دیگران شده و قوانین پایه و اساسی اینستاگرام را بشکند.

دو نوع محتوا در این بین وجود دارد که بر محدودیت آن ها پافشاری بیشتری شده است و شامل پست هایی با محتویات جنسی و یا خشن می شود. قابلیت کنترل محتویات حساس یا Sensitive Content Control به کاربر این امکان را می دهد که بر روی تمام محتویات حساس موجود در قوانین شبکه اجتماعی کنترل داشته باشند. کاربران میتوانند از این طریق محتویات را به همان شکل که هست رها کرده و یا میزان آن را کاهش و یا افزایش دهند.

قابلیت ارسال رسانه خود-تخریب به زودی به واتس اپ اضافه می شود
بیشتر

فیس بوک بر این باور است که کاربران مختلف، ترجیحات متفاوتی دارند و کنترل بر روی محتویات Explore به کاربران حق انتخاب در این زمینه می دهد. این محتویات در منوی Settings و در بخش Account در زیر منوی Sensitive Content Control قابل نتظیم خواهد بود.البته این قابلیت همچنان برای کاربران زیر 18 سال غیر فعال است و اینستاگرام قصد دارد راه های مناسبی برای این دسته از کاربران و حفاظت از آنها در فضای مجازی یافت کند. یکی از این راه های افتتاح اینستاگرام برای خردسالان است که خبر آن مدتی قبل منتشر شد.

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

ایسوس کروم بوک جدید Flip CX5 معرفی شد

خواندن مطلب بعدی ←

ستاره شناس آماتور ماه جدید جوویان را کشف می کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *