• 31 اردیبهشت 1403
1614615293 light tattoo 1280x720 1 - دانشمندان خال کوبی ساطع کننده نور را با چندین کاربرد بالقوه ایجاد می کنند
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
محققان UCL و IIT یک خال کوبی موقت با فناوری ساطع کننده نور از نوع استفاده شده در صفحه های تلویزیون و تلفن های هوشمند ایجاد کرده اند. دانشمندان می گویند این فناوری زمینه را برای نوع جدیدی از خال کوبی هوشمند با طیف وسیعی از کاربردهای بالقوه هموار می کند. این فناوری از دیودهای ارگانیک یا OLED ساطع کننده نور استفاده می کند که به همان روش خال کوبی های انتقال آب اعمال می شوند.
به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، OLED ها روی کاغذ موقت خال کوبی ساخته می شوند و با فشار دادن روی آن و سپس آغشته شدن به آب به سطح دیگری منتقل می شوند. محققان می گویند خال کوبی هوشمند جدید آنها می تواند با سایر وسایل الکترونیکی  ترکیب شود تا عملکردهایی مانند تابش نور در هنگام کم آبی یک ورزشکار یا در هنگام نیاز افراد به بیرون رفتن از آفتاب برای جلوگیری از آفتاب سوختگی انجام شود.

OLED همچنین ممکن است روی بسته بندی محصولات خوراکی خال کوبی شود تا وقتی تاریخ انقضای محصول گذشته باشد، آنها را علامت گذاری کند. این تیم می گوید همچنین ممکن است که از این فناوری برای ایجاد خال کوبی های درخشان استفاده شود. محققان می گویند که دستیابی به موفقیت آنها برای اولین بار نشان داده است که OLED های خال کوبی را می توان با مقیاس و هزینه کم ساخت.

این خال کوبی ها همچنین ممکن است از برنامه های مراقبت بهداشتی استفاده کنند که در صورت تغییر در وضعیت بیمار می توانند بدرخشند. این تیم فکر می کند فناوری آنها ممکن است با روشهای درمانی حساس به نور برای هدف قرار دادن سلولهای سرطانی نیز ترکیب شود. محققان می گویند اثبات مطالعه مفهومی اولین قدم برای کاربردهای دیگر آن در آینده است.
سامسونگ نمونه اولیه از ارتباط بی سیم 6G را به نمایش گذاشت
> > >

چالش های آینده،  شامل کپسول سازی OLED ها برای جلوگیری از تخریب آنها است. این تیم همچنین می خواهد در آینده دستگاه را با یک باتری یا ابرخازن ادغام کند. OLED ایجاد شده توسط محققان 2.3 میکرومتر ضخامت و دارای یک پلیمر الکترو لومینسانس بین الکترودها و یک لایه عایق بین الکترودها و کاغذ خال کوبی تجاری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *