1621252394 iss black 1280x720 1 - تیم روسی برای فیلم برداری اولین فیلم در فضا به ایستگاه فضایی بین المللی پرواز خواهد کرد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مقامات روسی اعلام کردند که به زودی تیمی تشکیل شده از بازیگر و کارگردان یک فیلم سینمایی توسط یک راکت سویوز (Soyuz) از ایستگاه بایکونور (Baikonur) در قزاقستان به سمت ایستگاه فضایی بین المللی ISS پرواز خواهند کرد. این تیم در روز 5 اکتبر سال جاری زمین را به مقصد ISS ترک خواهند کرد.

به گزارش هاسترتک، این تیم شامل بازیگر زن 36 ساله روسی یولیا پرسلید (Yulia Peresild) و کارگردان فیلم کلیم شیپنکو (Klim Shipenko) می شود. فیلم سینمایی در دست ساخت که چالش (Challenge) نام دارد، میتواند اولین فیلم سینمایی باشد که در فضای خارج از زمین فیلم برداری شده است. تیم سازنده برای بدست آوردن این عنوان باید با تام کروز بازیگر آمریکایی رقابت کنند، زیرا تام کروز نیز در ماه اکتبر به همکاری اسپیس اکس و ناسا برای فیلم برداری یک فیلم دیگر به ایستگاه فضایی پرواز خواهد کرد.

بسیاری با نام تام کروز آشنا هستند و فیلم های وی را مشاهده کرده اند، اما ممکن است با این بازیگر و کارگردان روسی آشنایی نداشته باشند. یولیا پرسلید در سال 2015 در فیلم موفق نبرد برای سواستوپول (Battle for Sevastopol) در نقش تک تیرانداز ارتش سرخ شوروی ایفای نقش کرده است. کارگردان فیلم چالش نیز در پرونده خود فیلم شناخته شده ای با نام Salyut 7 را دارد که داستان دراماتیک ماموریت نجات یک ایستگاه فضایی توسط شوروی سابق را به نمایش در می آورد.

به نظر میرسد ماه اکتبر ماه بسیار شلوغ و سرگرم کننده ای برای ایستگاه فضایی بین المللی باشد. این در حالی است که کشمکش ها بین ناسا و روسیه در ماه های اخیر رو به اوج است، زیرا روسیه به تازگی اعلام کرده است به زودی از برنامه ISS خارج خواهد شد تا با همکاری چین ایستگاه فضایی خود را به مدار زمین پرتاب کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *