شایعه: گوشی هوشمند گوگل پیکسل 6 با پردازنده مخصوص گوگل عرضه خواهد شد

طی سال 2020 گزارشاتی از ساخت یک سری سیستم بر روی چیپ (SoC) توسط گوگل منتشر شد. حال شایعاتی مبنی بر عرضه گوشی های Pixel 6 با این چیپ ها منتشر شده است.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، براساس خبری که در وبسایت 9to5Google منتشر شده، چیپ ست های مخصوص گوگل با اسم رمز Whitechapel، طی پاییز امسال همراه با سری گوشی هوشمند پیکسل عرضه خواهد شد. مدتی قبل نیز گزارشات دیگری منتشر شد و حاکی از آن بود که سیستم بر روی چیپ های ساخت گوگل بر روی گوشی های هوشمند و کروم بوک ها استفاده خواهد شد و گوگل با همکاری سامسونگ درحال توسعه این چیپ ها می باشد. در مقاله ای که توسط 9to5Googl منتشر شده، بیان شده است که این چیپ ها ارتباط مستقیمی با چیپ های Exynos سامسونگ دارند و Whitechapel توسط تیم سامسونگ در سامانه SLSI سامسونگ در حال توسعه هستند.

گوگل در حال حاضری نظری درباره این شایعات ندارد و صحت آنها را تایید نکرده است. ولی با توجه به سابقه گوگل در استفاده از اسم های رمز و شایعات مکرری که از نام Whitechapel منتشر می شود، احتمال درست بودن این شایعات وجود دارد. این در حالی است که اخیرا برخی دیگر از کمپانی های ساخت گوشی هوشمند نیز به ساخت و استفاده از سیستم بر روی چیپ ساخت خود روی آورده اند و بعید نیست که گوگل نیز در صدد باشد تا به خود کفایی برسد. با این حال ماه ها تا عرضه خبری رسمی از گوشی های پیکسل 6 باقی مانده است، پس تا انتشار این اخبار نمیتوان این شایعات را به طور کامل تایید یا رد کرد.

گوشی هوشمند تکنو اسپارک 7 با باتری 6000 میلی آمپری در راه است
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

فستیوال بازی های تابستان، امسال نیز برقرار است

خواندن مطلب بعدی ←

رونمایی از مانیتور های قابل حمل MB16ACV ساخت ASUS

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *