1617452605 z2h27zgggvokangfuv5g7h 1200 80 1200x720 - شایعه: گوشی هوشمند گوگل پیکسل 6 با پردازنده مخصوص گوگل عرضه خواهد شد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

طی سال 2020 گزارشاتی از ساخت یک سری سیستم بر روی چیپ (SoC) توسط گوگل منتشر شد. حال شایعاتی مبنی بر عرضه گوشی های Pixel 6 با این چیپ ها منتشر شده است.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، براساس خبری که در وبسایت 9to5Google منتشر شده، چیپ ست های مخصوص گوگل با اسم رمز Whitechapel، طی پاییز امسال همراه با سری گوشی هوشمند پیکسل عرضه خواهد شد. مدتی قبل نیز گزارشات دیگری منتشر شد و حاکی از آن بود که سیستم بر روی چیپ های ساخت گوگل بر روی گوشی های هوشمند و کروم بوک ها استفاده خواهد شد و گوگل با همکاری سامسونگ درحال توسعه این چیپ ها می باشد. در مقاله ای که توسط 9to5Googl منتشر شده، بیان شده است که این چیپ ها ارتباط مستقیمی با چیپ های Exynos سامسونگ دارند و Whitechapel توسط تیم سامسونگ در سامانه SLSI سامسونگ در حال توسعه هستند.

گوگل در حال حاضری نظری درباره این شایعات ندارد و صحت آنها را تایید نکرده است. ولی با توجه به سابقه گوگل در استفاده از اسم های رمز و شایعات مکرری که از نام Whitechapel منتشر می شود، احتمال درست بودن این شایعات وجود دارد. این در حالی است که اخیرا برخی دیگر از کمپانی های ساخت گوشی هوشمند نیز به ساخت و استفاده از سیستم بر روی چیپ ساخت خود روی آورده اند و بعید نیست که گوگل نیز در صدد باشد تا به خود کفایی برسد. با این حال ماه ها تا عرضه خبری رسمی از گوشی های پیکسل 6 باقی مانده است، پس تا انتشار این اخبار نمیتوان این شایعات را به طور کامل تایید یا رد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *