قابلیت NVIDIA RTX Voice از این پس برای کارت های GeForce GTX نیز قابل استفاده است

این قابلیت از این پس بدون نیاز به دستکاری فایل ها برای کارت های گرافیکی GeForce GTX در دسترس است.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، برای استفاده از این قابلیت نیاز به نصب به روز رسانی درایور نسخه 410.18 انویدیا می باشد. این تغییر به صورت کاملا نا محسوس و بدون هیچ اطلاعیه خاصی از سوی انویدیا صورت گرفت، که با توجه به محبوب بودن این قابلیت کمی تعجب برا انگیز است.

قابلیت RTX Voice همانطور که از نامش پیداست، ابتدا فقط برای کارت های گرافیکی RTX طراحی شده بود. انویدیا در این باره اعلام کرده بود که این قابلیت فقط بر روی کارت های RTX قابل اجراست، زیرا این قابلیت برای عملکرد به هسته های نتسور (Tensor) موجود در کارت های RTX نیازمند است. ولی این موضوع حقیقت نداشت، زیرا برخی کاربران یا ایجاد تفییراتی نرم افزاری و دستکاری فایل های درایور انویدیا موفق به استفاده از آن بر روی کارت های GeForce GTX شده بودند.

قابلیت RTX Voice از قدرت پردازش کارت گرافیک برای افزایش کیفیت صدا و بهینه سازی کارایی مایکروفن ها استفاده میکند، و به دلیل قدرت بالای آن در پایین آوردن سطح نویز در بین کاربران بسیار محبوب شد. با عرضه رسمی RTX Voice برای کارت های GeForce GTX حالا حتی کارت های سری GTX 600 انویدیا نیز میتوانند از این قابلیت بهره ببرند.

اطلاعاتی در مورد کارت های گرافیکی RTX 3050 و 3050 Ti مخصوص لپتاپ منتشر شد
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

گزارشی از وضعیت هلیکوپتر نبوغ بر روی مریخ

خواندن مطلب بعدی ←

کنفرانس E3 2021 در تاریخ 12 ژوئن به طور کاملا مجازی برگزار می شود

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *