• 25 فروردین 1403
1611358564 asolk6dgptqputrvibatvn - نسخه بازسازی شده Resident Evil 4 احتمالا تا سال 2023 منتشر نمی شود
زمان مطالعه: 2 دقیقه

استودیو اِم-تو (M-Two) که در توسعه بازی Resident Evil 3 Remake با شرکت کپ کام مشارکت داشت، دیگر مسئولیت ساخت ریمیک Resident Evil 4 را بر عهده ندارد و احتمالا این بازی تا سال 2023 منتشر نشود.

به نقل از گزارشات VGC، طی اختلاف نظرهایی که بین توسعه دهندگان استودیو ام-تو و شرکت کپ کام به وجود آمده، نقش استودیو ام-تو در ساخت بازی Ressident Evil 4 Remake به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است. این در حالیست که استودیوی دیویژن 1 شرکت کپ کام ساخت این عنوان را بدست می گیرد.

گزارش‌ها مبنی بر این اساس هستند که ریشه اختلافات استودیو ام-تو با کپ کام، سر این موضوع است که تیم سازندگان حاضر در ام-تو قصد دارند که به ریشه های اصلی بازی تا حد زیادی وفادار بمانند. بخشی از این ایده بر می گردد به عکس العمل منفی و نا امیدی برخی هواداران از بازی Resident Evil 3 Remake که معتقد بودند بسیاری از قسمت های برجسته و مهم عنوان اصلی در این نسخه حذف شده است.
از سوی دیگر، کپ کام خواهان آن است که رویکرد متفاوتی را نسبت به بعضی از عناصر مختلف مانند گیم پلی، شخصیت ها و طراحی محیط در ریمیک رزیدنت ایول 4 پیش بگیرد و این بازی فقط تا حدی از عنوان اصلی الهام گرفته شده باشد. به عنوان مثال، در ساخت ریمیک رزیدنت ایول 2 تصمیم گرفته شد تا نقش شخصیت Mr. X بر خلاف عنوان اصلی، پر رنگ تر باشد و همین ایده باعث جذاب تر شدن بازی شد.

1611358637 unnamed - نسخه بازسازی شده Resident Evil 4 احتمالا تا سال 2023 منتشر نمی شود

پروسه ساخت ریمیک بازی رزیدنت ایول 4 از سال 2018 آغاز شده که در اصل قرار بود نهایتا تا سال 2022 منتشر شود، اما به توجه به تغییرات گسترده در تیم توسعه دهندگان این عنوان، زمان عرضه این بازی احتمالا تا سال 2023 تاخیر خورده باشد. در گزارشات مربوطه این خبر ذکر شده بود که بنیانگذار سابق استودیو PlatinumGames آقای تاتسویا مینامی (Tatsuya Minami) سرپرستی استودیو اِم-تو را در ساخت بازی Resident Evil 4 را بر عهده داشته است. گفته می شود شینجی میکامی (Shinji Mikami) خالق اصلی عنوان رزیدنت ایول 4، درخواست هدایت ساخت و تهیه این ریمیک را رد کرده اما با این حال برای تیم توسعه دهندگان آرزوی موفقیت کرده و همچنین اظهار کرده است که برای هرگونه مشورت و راهنمایی جهت کارگردانی این بازی، آماده همکاری می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *