زمان مطالعه: 2 دقیقه
کامپیوترهای کوانتومی به طرز باورنکردنی در حال پیشرفت و توسعه قرار دارند، بنابراین، سرعت پردازش این سیستم‌ها به اندازه‌ ای بالا رفته که زمان انجام پروسه ها توسط آن‌ ها به طور قابل توجهی کاهش یافته است.
به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک و به نقل از  Engadget، کامپیوترهای کوانتومی، آینده تکنولوژی را به خود اختصاص خواهند داد، با توجه به گزارش‌ های تحلیلی ارائه شده شرکت IBM، این سیستم‌ ها قادرند تا سرعت انجام وظایفشان را به صورت قابل توجهی کمتر از قبل کنند. بر اساس این اطلاعات، سرعت انجام پروسس ها توسط این Quantum Computers تا میزان 100 مرتبه کمتر شده است و این به معنای بهبود Performance کامپیوترهای کوانتومی در زمینه پردازش‌های محاسباتی است.

کامپیوترهای کوانتومی، توانسته‌اند تا پروسس های محاسبانی که پیش از این در بازه زمانی چند هفته‌ ای انجام می‌ دادند را در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان برسانند، بنابراین یک قدم دیگر به سوی هدف نهایی خود یعنی بهینه سازی سرعت پردازش اطلاعات محاسبانی سنگین، پیش رفته‌ اند. یکی از Structure های متفاوتی که برای ترکیب پلتفرم های مختلف اجرای نرم افزارها طراحی شده است، پلتفورمی به نام Qiskit است که به نوعی بالانسی ویژه بین ساختار محاسبات کلاسیک و محاسبات کوانتومی ایجاد کرده است و می‌تواند موجب شود که سادگی سیستم‌ های کلاسیک و سرعت عملکرد سیستم‌ های کوانتومی با هم ادغام شده و به خوبی اجرا و پردازش شوند.

این پلتفورم قادر است، از مدارهای بیشتری کمک بگیرد، و ریت اجرای دستورات را به صورت تصاعدی بهبود بخشد. ساختار ترکیبی عملکرد Qiskit موجب شده است که این پلتفورم در مقالب سایر سیستم‌های محاسبات کوانتومی، عملکردی بسیار بهتر، داشته باشد. قابل پیشبینی است که این پلتفورم در اواسط سال جاری میلادی توسط شرکت IBM به صورت رسمی ارائه شود و در اواسط سال 2022 بتواند به صورت جهانی این پلتفورم های کوانتومی را راه اندازی نماید. همچنین بنچمارک های اولیه نشان دهنده این هستند که تا پایان سال 2023، Qiskit به آی بی ام اجازه رسیدن به مقدار محاسباتی شگفت انگیزی خواهد داد و این شرکت را به بزرگترین کمپانی پردازش کوانتومی تبدیل کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.