1623169265 razer cleanbot 1 - همکاری ریزر و کلیربات برای پاکیزه نگه داشتن اقیانوس ها
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نام ریزر (Razer) معمولا در کنار محصولات گیمینگ برای کنسول ها و کامپیوتر های شخصی دیده می شود اما اخیرا این کمپانی اعلام کرده است که به مناسبت روز جهانی اقیانوس، با طراحی مجدد یکی از هوش مصنوعی های خود به کمک استارت آپی با نام کلیربات (ClearBot) شتافته است و موفق به طراحی رباتی برای تمیز کردن پلاستیک های رها شده در اقیانوس ها شده است.

به گزارش هاسترتک، این همکاری جزوی از برنامه 10ساله ریزر برای همکاری با استارت آپ های سبز (دوست دار محیط زیست) و پایدار است که این کمپانی مدتی پیش از نقشه راه این برنامه رو رونمایی کرد.پاکیزه نگه داشتن اقیانوس ها کار بسیار بزرگ و دشواری است، هر ساله نزدیک به 11 میلیون تن پلاستیک در اقیانوس ها رها می شود، یکی از بزرگترین چالش های پاکیزه نگه داشتن اقیانوس ها تکنولوژی داده، هزینه ها و میزان بهره وری فعالیت هایی است که برای جمع آوری این زباله های دریایی نیاز است. در این بین ربات کلیربات با استفاده از هوش مصنوعی میتواند انواع پلاستیک های رها شده در اقیانوس ها را شناسایی کرده و با جمع آوری اطلاعات از میزان آلودگی در محافظت از محل زندگی آبزیان کمک بسزایی کند.

1623169248 razer cleanbot 2 - همکاری ریزر و کلیربات برای پاکیزه نگه داشتن اقیانوس ها

همچنین این ربات ها میتوانند زباله های پلاستیکی را جمع آوری کرده تا در مرحله بعد به روش مناسب دور ریخته شوند. به گفته ریزر ربات کلیربات با استفاده از هوش مصنوعی و با به کارگیری یادگیری ماشینی، میتواند به دولت ها و سازمان ها در تمامی نقاط جهان در جهت پیشبرد برنامه های پایداری، یاری کند. مهندسان و طراحان ریزر، به صورت داوطلبانه با استفاده از زمان آزاد و مهارت های شخصی خود اقدام به طراحی نمونه ای از کلیربات کرده اند که برای عرضه به بازار های جهانی، به عنوان یک محصول نهایی آماده باشد. استارتاپ کلیربات قبل از همکاری با ریزر نمونه از ربات هوشمند خود را آماده کرده بود، که با همکاری ریزر این ربات بهینه سازی شده و هوشمندتر عمل خواهد کرد.

مسواک هوشمند هوآوی
> > >

تیم کلیربات در این باره اعلام کرده است، که از این همکاری بسیار راضی هستند و از کمک های ریزر در این پروژه تشکر بسیار دارند.اطلاعاتی از تاریخ عرضه و جزییات دقیق تر از این ربات منتشر نشده است،

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *