1626624904 meteorite resize md 1 - شهاب سنگ نادر انگلستان به قدمت منظومه شمسی
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک شهاب سنگ نادر، که در اوایل سال جاری در انگلیس سقوط کرد، می تواند اسرار زندگی روی زمین را حفظ کند و تحقیقات نشان می دهد که این سنگ فضایی به آغاز منظومه شمسی، یعنی 4.5 میلیارد سال پیش باز می گردد.

این شهاب سنگ، به نام Winchcombe در شهرک Gloucestershire فرود آمده است. این یک نوع بسیار کمیاب از شهاب سنگ به نام کندریت کربنی است که سرشار از آب و مواد آلی است. این بدان دلیل است که تا پایان شکل گیری منظومه شمسی شکل شیمیایی خود را حفظ کرده است.

همچنین مشخص شده است که عضوی از گروه کندریتهای کربنی CM (“مانند میگی”) است. تمام مطالعات شهاب سنگ جدید توسط بودجه شورای تسهیلات علم و فناوری (STFC) امکان پذیر شده است.

“Winchcombe اولین سقوط شهاب سنگی است که به مدت 30 سال در انگلیس بازیافت شده و اولین کندریت کربنی است که در کشور بازیابی می شود. بودجه STFC به ما کمک می کند تا این فرصت بی نظیر را در کشف ریشه های آب و زندگی روی زمین پیدا کنیم. از طریق بودجه، ما توانسته ایم در تجهیزات پیشرفته سرمایه گذاری کنیم که در تجزیه و تحلیل و تحقیقات ما در مورد شهاب سنگ Winchcombe کمک کرده است “. در بیانیه ای دکتر اشلی کینگ، تحقیق و نوآوری انگلیس (UKRI) گفت: رهبران آینده همکار گروه علوم زمین در موزه تاریخ طبیعی هستند.

سیستم خورشیدی ما چگونه شکل گرفت
از زمان کشف آن با استفاده از تصاویر و فیلم های ویدئویی از اتحاد Fireball Alliance انگلستان (UKFAll)، دانشمندان بریتانیایی در حال مطالعه Winchcombe بوده اند تا سعی کنند بیشتر در مورد چگونگی شکل گیری منظومه شمسی ما اطلاعات به دست آورده و آن را درک کنند.

Farfarout دورترین جسم در منظومه شمسی
> > >

دکتر کوینی چان از رویال هالوی:

“تجزیه و تحلیل اولیه تیم تایید می کند که Winchcombe حاوی طیف گسترده ای از مواد آلی است! مطالعه شهاب سنگ تنها چند هفته پس از سقوط، قبل از هرگونه آلودگی زمینی انجام گشت، به این معنی است که ما واقعاً در حال مرور زمان به مواد تشکیل دهنده موجود در هنگام تولد منظومه شمسی هستیم و در مورد چگونگی جمع شدن آنها برای ایجاد سیارات مانند زمین یاد می گیریم ، “
اگر می خواهید این قطعه منحصر به فرد و نادر از تاریخ را ببینید، قطعه ای از شهاب سنگ زیبای Winchcombe اکنون در موزه تاریخ طبیعی لندن به نمایش عمومی درآمده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *