• 25 فروردین 1403
کوالکوم ریز تراشه های اسنپدراگون 8+ نسل 1 و اسنپدراگون 7 نسل 1 را معرفی کرد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کوالکم (Qualcomm) همچنان عادت دارد در طی سال، تراشه های با سرعت نستبا بالاتر از مدل های قبلی عرضه کند که البته این افزایش سرعت معمولا با پیچیدگی هایی نیز همراه است.این کمپانی به تازگی ریز تراشه اسنپدراگون 8+ نسل 1 را معرفی کرده است که همانند دیگر مدل های بروز رسانی شده، بهره وری و میزان عمر باتری را افزایش می دهد.

کوالکوم اعلام کرده که این تراشه ها 10 درصد سرعت پردازش را افزایش داده و میزان بهره بر وات را برای هوش مصنوعی تا 20 درصد افزایش می دهد. همچنین 30 درصد میزان مصرف کلی آن کاهش داشته است.

این اعداد از لحاظ نظریه ای جذاب هستند ولی در دنیای واقعی چقدر بر روی مصرف کاربر تاثیر خواهند داشت؟ به زودی خواهیم دید.

به نظر می رسد، برای اثبات این اعداد و ارقام کوالکوم کمبود همکار نخواهد داشت. این شرکت انتظار دارد که محصولات مجهز به این پردازنده طی سه ماهه سوم سال جاری روانه بازار شوند که برخی برند های استفاده کننده از این تراشه ها شامل  ASUS, Honor, Motorola, OnePlus, Oppo و Xiaomi می شود.

البته این برند ها احتمالا  بیشتر به عرضه سری بروز رسانی شده مدل های موجود با این تراشه های جدید خواهند کرد تا تولید محصولات جدید، اما در هر صورت کاربران به آخرین پردازنده های موجود در دنیا دسترسی خواهند داشت.

اسنپدراگون 7 نسل 1

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Launch Folien 6 - کوالکوم ریز تراشه اسنپدراگون 8+ نسل 1 و اسنپدراگون 7 نسل 1 را معرفی کرد

در کنار این رونمایی، کوالکوم مصرف کنندگان محصولات میان رده و مقرون به صرفه را نیز فراموش نکرده است. این تولید کننده ریز تراشه از تراشه های اسنپدراگون 7 نسل 1 نیز رونمایی کرد که مدل بعدی سری تراشه های 778G محسوب می شوند و برای محصولات میان رده اندرویدی در نظر گرفته شده اند.

همه چیز درباره گوشی های سری Vivo X80 + ویدئوی مقایسه و بررسی
> > >

پردازنده گرافیکی Adreno این تراشه ها 20 درصد سریع تر از مدل قبلی است و سرعت پردازش هوش مصنوعی نیز تا 30 درصد افزایش داشته است.

این تراشه مجهز به برخی قابلیت ها نیز هست که برای اولین بار در این سری تراشه های میان رده دیده شده است، همانند قابلیت استفاده از سه دوربین به طور همزمان، بروز رسانی قابلیت های امنیت داده بر روی تراشه، و بروز رسانی هایی در صدا که برگرفته از تراشه 8 نسل 1 می باشند.

گوشی های مجهز به تراشه های اسنپدراگون 7 نسل 1، اواخر سه ماهه دوم سال جاری به بازار راه پیدا خواهند کرد که در بین آن ها برند های Honor, Oppo و Xiaomi دیده می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *