زمان مطالعه: 3 دقیقه
کوالکام، Snapdragon Sound، بسته جدید فناوری صوتی و نرم افزاری خود را برای تلفن ها و هدفون های بی سیم راه اندازی کرده است. این برند چتری برای همه چیز است، از چیپ ست های تلفن همراه از طریق رادیوهای بلوتوث تا لغو نویز فعال، تقریباً در روشی که Snapdragon Mobile Platforms SoC ها، مودم ها و موارد دیگر را پوشش می دهد.
بنابراین Snapdragon Sound شامل سیستم عامل های تلفن همراه سری 8 Snapdragon مانند چیپست 5G پرچمدار Snapdragon 888 که اخیراً اعلام شده است، خواهد بود. همچنین بر روی سیستم اتصال تلفن همراه FastConnect 6900 این شرکت و SoC های بلوتوثی سری QCC514x ، QCC515x و QCC3056 آن کاربرد خواهد داشت. در اواخر سال 2020 اعلام شد که، این ویژگی می توانند شامل قابلیتی مانند کالیبراسیون خودکار باشد.
1614883598 qualcomm snapdragon sound marquee slide 4 - Qualcomm Snapdragon Sound برای افزایش کیفیت صدای بیسیم معرفی شد
همچنین فناوری Qualcomm Active Noise Canceling (ANC) به همراه سیستم های aptX Adaptive و aptX Voice آن برای تنظیم پویای جریان موسیقی بی سیم و تماس صوتی فوق باند پهن با کیفیتی تا 32 کیلوهرتز وجود دارد. کد صوتی Aqstic و تقویت کننده بلندگوی هوشمند WCD938x و WSA883x نیز بخشی از خانواده Snapdragon Sound هستند، البته به علاوه مجموعه نرم افزارهای ارتباطی صوتی این شرکت.
کوالکام می گوید: Snapdragon Sound از صدای 24 بیتی 96 کیلوهرتز با وضوح بالا و تاخیر بسیار کم تا 89 میلی ثانیه برای هدست های بی سیم و هدفون پشتیبانی می کند. همچنین نوید Pair شدن راحت تر و کیفیت صدای شفاف تری داده می شود.
در همین حال، برای انتقال صدای با سیم، نیز پیشرفت هایی صورت می گیرد. به عنوان مثال، با Aqstic DAC، تا 384kHz 32 بیتی PCM و DSD با THD + N پشتیبانی می شود.
1614883624 qualcomm snapdragon sound marquee slide 3 - Qualcomm Snapdragon Sound برای افزایش کیفیت صدای بیسیم معرفی شد
با افزایش سهولت استفاده از محصولات بی سیم، بدون شک کیفیت صدا برای مدتی قربانی بیسیم بودن آن شد، مقایسه با عواملی مانند عمر باتری، سهولت و پایداری اتصال و فناوری پیشرفته ای مانند ANC، اکنون استفاده از فناوری های بسیم راحت تر از قبل خواهد شد. در عین حال، بیشتر دستگاه ها تمایل دارند که از جک هدفون فیزیکی فاصله بگیرند، این امر به دلیل ترجیحات مصرف کننده ها برای استفاده از هندزفیری های بی سیم، و خاصیت در ضد آب بودن تلفن هایی است که پورت کمتری دارند.
با وجود همه اینها، عملکرد صوتی در حال حاضر از اهمیت کمتری نسبت به دیگر موارد برخوردار نیست، حتی اگر معیارهای موفقیت تا حدودی تغییر کرده باشند. به عنوان مثال، افزایش کار در خانه به دلیل همه گیری جهانی منجر به این شده است که افراد زیادی اغلب از یک مکان کار کنند، از جمله برقراری تماس صوتی و تصویری. این باعث افزایش قدرت ANC همراه با تقاضای بیشتر در مورد دوام باتری ها می شود. Snapdragon Sound به خودی خود، هیچ نگرانی و مسئله ای را در مورد صدا برطرف نخواهد کرد، اما به نظر می رسد امید کوالکام این است که همکاری سازندگان و شرکت های ثالث بتواند امکانات را بهبود ببخشد.
1614883677 qualcomm snapdragon sound marquee slide 2 - Qualcomm Snapdragon Sound برای افزایش کیفیت صدای بیسیم معرفی شد
Snapdragon Sound از امروز با شیائومی، Audio-Technica و آمازون در دسترس OEM های دستگاه است. در همین حال، به نظر می رسد که باید تا اواخر امسال صبر کنیم تا اولین دستگاه هایی که از این فناوری پشتیبانی می کنند را از نزدیک ببینیم، دیوایسی مانند اولین گوشی شیائومی که از Snapdragon Sound در دستگاه ها پشتیبانی می کند! به طور کلی، Qualcomm می خواهد از این فناوری برای شروع با گوشی، هندزفیری و هدفون، سپس برای رایانه ها، ساعت های هوشمند و عینک های XR برای VR ، AR و واقعیت ترکیبی از آن ها استفاده کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *