1609899972 game controller on blue background studio shot envat 1 1280x720 1 - تقریبا تمامی خط تولید پلی استیشن 4 متوقف شد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

روز گذشته شایعاتی در مورد توقف تولید کنسول پلی استیشن 4 منتشر شد و بیانگر این بود که خط تولید این کنسول در ژاپن متوقف شده، ساعاتی بعد سونی این شایعات را طی خبری در سایتش تایید کرد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک به نقل از سایت خبری Gematsu با این که تولید کنسول پلی استیشن 4 به طور کامل متوقف نشده است، ولی میزان تولید آن در حد بسیاری کاهش یافته است. تقریبا تمام مدل های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 4 پرو به جز مدل استاندارد 500 گیگابایتی اسلیم سیاه رنگ متوقف شده اند. تولید تمامی مدل های یک ترابایتی و سفید رنگ سری پرو و اسلیم نیز متوقف شده. وقتی که ذخایر موجود این مدل ها تمام شود دیگر باید برای همیشه با این مدل ها خداحافظی کرد.

با مراجعه به وبسایت فروشگاه ژاپنی سونی، میتوان این خبر را تایید کرد. درحال حاضر تنها مدل 500 گیگابایتی برای فروش موجود است و هر مدل باقی مانده دیگری با تگ “تولید متوقف شده” همراه خواهد شد. با این حال به نظر میرسد این خبر هنوز به طور رسمی در اروپا و آمریکا منتشر نشده است، و به طور حتم مدتی طول خواهد کشید که موجودی فروشگاه ها و وبسایت های فروش به اتمام برسد.

شاید متوقف کردن ساخت پلی استیشن 4 به این سرعت و تنها دو ماه بعد از عرضه پلی استیشن 5 کمی عجولانه باشد، ولی از طرفی قابل توجیه است. سونی به طور حتم سالها به پشتیبانی پلی استیشن 4 ادامه خواهد داد، ولی بی شک ترجیح میدهد تا کاربران به سمت کنسول نسل بعدی بروند و آن را جایگزین پلی استین 4 کنند. سونی قصد دارد خط تولید مدل های متوقف شده پلی استیشن 4 را به تولید پلی استیشن 5 اختصاص دهد، که با کمبود موجودی این کنسول در بازار تصمیم شایسته ای است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *