• 3 اردیبهشت 1403
اولین خودروی SUV الکتریکی هوندا در سال 2024 عرضه خواهد شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرکت هوندا، از  اولین خودروی الکتریکی SUV رونمایی کرد.

این شرکت با اینکه از دیگر خودروسازان، مخصوصا رقیب اصلی خود تویوتا عقب مانده است، اما به تازگی از تیزری از خودروی الکترونیکی SUV با نام Prologue که در سال 2024 عرضه خواهد شد پرده برداری کرد و این خودرو دقیقا شبیه چیزی است که از هوندا انتظار می رود.

این تصویر منتشر شده، که فقط یک تصویر پردازش شده است و نه یک مدل اولیه، نشان دهنده یک SUV با بدنه ای صاف و چرخ هایی قطور است. طرح خودروی Prologue طی همکاری بین تیم های ژاپن و لس آنجلس شرکت هوندا و با همکاری شرکت جنرال موتورز توسعه داده شده است.

Honda Prologue 2024 EV SUV m03 - رونمایی از Prologue اولین خودروی SUV الکتریکی هوندا

بخش هایی از طراحی این خودرو جدید و برخی قدیمی به نظر میرسند اما نسبت به طراحی خودروی الکتریکی جدید تویوتا BZ4X که طراحی اصیل دارد، بسیار سر راست و ساده به نظر می رسد.

هوندا قصد رونمایی از 30 خودروی الکتریکی را تا سال 2030 دارد و انتظار میدهد تا این سال فروش این سری خود را به 2 میلیون واحد برسد. پس از عرضه Prologue هوندا قصد عرضه خودروی الکتریکی دیگری بر اساس معماری خودرو های سری E خود در سال 2026 دارد.

dims - رونمایی از Prologue اولین خودروی SUV الکتریکی هوندا

پس از آن نیز قصد عرضه خودروهای الکترونیکی ارزان و مقرون به صرفه ای تا سال 2027  دارد. خودروی Prologue ابتدا در ایالت های ” Zero Emissions” یا ایالت های با آلایندگی صفر عرضه در آمریکا عرضه خواهد شد و سپس به دیگر نقاط راه پیدا خواهد کرد.

اطلاعات زیادی نمیتوان از یک تصویر پردازش شده استخراج کرد، اما جالب است که میبینیم، هوندا نیز برای خودرو های الکتریکی برنامه هایی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *