1610619194 hazel235 1280x720 1 - طرح مفهومی ماسک های هوشمند Razer رونمایی شد
زمان مطالعه: 3 دقیقه

در کنار مدل مفهومی صندلی های گیمینگ، پروژه ماسک های هوشمند با نام پروژه هایزل (Project Hazel)، دومین مدل مفهومی بود که طی CES امسال توسط ریزر (Razer) رونمایی شد.

ریرز به طراحی مدل های مفهومی فوق العاده که هر ساله طی CES معرفی میکند معروف کرد. با اینکه تعدادی از این مدل ها به محصول نهایی آماده فروش تبدیل می شوند ولی تعداد زیادی دیگر هیچ وقت به این مرحله نمیرسند. پروژه هایزل از آن مواردی است که با توجه به وضعیت حال حاضر، نهایی شدن آن ضرورت دارد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، پروژه هایزل یکی از این مدل های مفهومی است. این ماسک هوشمند باتوجه به ضرورت استفاده از ماسک طی شیوع ویروس کرونا طراحی شده است. ویروسی که سال 2020 و 2021 را دستخوش تغییرات بسیار زیادی به خصوص در زمینه استفاده از تکنولوژی کرد. ریزر جزو محدود کمپانی هایی بود که برخی از خطهای تولید سخت افزار و لوازم جانب گیمینگ خود را به خط تولید ماسک های جراحی تولید کرد، و حدود یک میلیون ماسک تولید شده را برای مبازره با کووید 19 اهدا کرد.

1610619176 hazel23525 - طرح مفهومی ماسک های هوشمند Razer رونمایی شد

ولی این برای ریزر کافی نبود. این کمپانی تعداد محدوی ماسک های با طرح ریزر نیز تولید کرد که این ماسک ها طراحی معمولی از جنس پارچه داشتند. اما ریزر طی CES 2021 قدم را فراتر گذاشته و طرحی که ماسک های آینده به خود خواهند گرفت را به صورت یک مدل مفهومی معرفی کرد.

ریزر در حین معرفی به مخاطبان اطمینان داد که این طراحی، شکل نهایی ماسک های هوشمند نخواهد بود، و دستخوش تغییراتی خواهد شد. برای مثال این ماسک ها فضای مناسب برای ریش ندارد و ممکن از استفاده را برای برخی مشکل کند.

شایعه: آیپد 10.5 در راه است
> > >

پروژه هایزل دارای باتری قابل شارژ است که سیستم فیلترهای هوای سمت چپ و راست ماسک را تغذیه میکند. همچنین بر روی ماسک چراغ های LED تعبیه شده که چهره کاربر را در تاریکی شب روشن می کند و یا امکان استفاده از ماسک در فضاهای تاریک را میسر میکند. در کنار این ریزر از استفاده از چراغ های معروف Razer Chroma RGB خود درطراحی این ماسک ها امتنا نکرده است.

1610619186 mask326 - طرح مفهومی ماسک های هوشمند Razer رونمایی شد

این چراغ ها به صورت حلقه ای در دو سمت فیلتر های ماسک قرار داده شده اند. این فیلتر ها دارای استاندارد پزشکی N95 هستند و با تهویه بخار و مونوکسید کربن داخل ماسک از احساس خفگی کاربر جلوگیری میکنند.

نکته ای که این ماسک هوشمند را جالب تر میکند، استفاده از میکروفون و اسپیکر های کوچکی است که امکان تقویت صدای کاربر را میدهد. امکانی که به توجه به جنس ماسک و ضخامت آن ممکن است بسیار کارآمد باشد. مختل شدن و گسستی صدا یکی از مشکلاتی است که بسیاری از ما طی استفاده از ماسک برای مقابله با ویروس کووید 19 با آن سرو کله زدیم و بارها مجبور شدیم صدای خود را بلند کنیم. اما سیستم Razer VoiceAmp با افرایش میزان صدا این مشکل را برطرف میکند. جدا از این اگر مشکل مسائل امنیتی بیان نبود، از ریزر بعید نیست که قابلیت تغییر صدا را به این ماسک ها اضافه کند.

1610619221 case235 - طرح مفهومی ماسک های هوشمند Razer رونمایی شد

صحبت ازمسائل امنیتی شد. جنس پلاستیک قابل بازیافت و شفاف این ماسک ها اجازه میدهد تا صورت کاربر به خوبی دیده شود، وجود چراغ های LED روی ماسک این امکان را تقویت می کند. باتری های این دستگاه نیز توسط قاب بی سیم آن شارژ میشود که همزمان با عمل شارژ کردن با استفاده از نور فرابنفش ماسک را زد عفونی نیز میکند.

اسپاتیفای و پتنت تکنولوژی پیشنهاد موسیقی بر اساس حالت احساسی کاربر
> > >

زیرر طی سالهای گذشته طرح های این چنینی زیادی داشته. این کمپانی گاها طرح هایی که برای شوخی اول آوریل معرفی کرده را به واقعیت تبدیل کرده، پس جای تردید نیست که ممکن این مدل مفهومی که نیاز آن در دنیای امروز دیده می شود به محصول آماده فروش تبدیل شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *