کمبود عرضه پلی استیشن 5 تا سال 2022 ادامه خواهد داشت

سونی اخیرا اعلام کرده است که ممکن است مشکل کمبود عرضه و عدم توان پاسخگویی به تقاضا تا سال 2022 نیز ادامه یابد که خبر بدی برای سونی محسوب می شود.

عرضه کنسول پلی استیشن 5 با فراز و نشیب های بسیاری روبرو بوده است. مشکلات اینچنینی در زمان عرضه کنسول های جدید چیز عجیبی نیست، ولی موضوع برای پلی استشین 5 کمی وخامت دارد. با پاندمی کووید 19 و کمبود پردازنده های سیلیکونی و از طرفی دیگر تعداد بسیار بالای دلالان بازار سیاه سونی را در پاسخگویی به نیاز های بازار با مشکل مواجه کرده است. حال سونی اعلام کرده است که با پیش بینی های انجام شده و کمبود پردازنده ها که همچنان ادامه دارد، این کمبود عرضه ممکن است تا سال 2022 نیز ادامه داشته باشد. این موضوع خبر بدی برای سال مالی سونی محسوب می شود.

به گزارش هاسترتک، پلی استیشن 5 تا روز 31 مارس سال 2021 حدود 7.8 میلیون دستگاه فروش داشته است. این درحالی است که سونی قصد دارد 14. 8 میلیون دستگاه را تا پایان سال مالی این کمپانی به فروش برساند تا با فروش موفق پلی استیشن 4 برابری کند ولی این کمبود پیش آمده بی شک در رسیدن به این هدف مشکل ایجاد خواهد کرد. لازم به ذکر است پلی استیشن 4 با فروش 115.9 میلیون دستگاه از زمان عرضه موفقیتی عظیم برای سونی بوده است.

سونی اقرار کرده است که بخش عظیمی از این مشکل مربوط به کمبود نیمه هادی ها (semiconductors) می شود و هیچ گونه اطلاعیه ای از این چه زمانی وظعیت به حالت عادی خواهد رسید منتشر نکرده است. این در حالی است که حسابدار ارشد سونی نیز اعلام کرده است که این کمپانی نمیتواند به این زودی ها به تقاضای بازار پاسخ دهد و حتی اگر سونی تعداد زیادی قطعات را تدارک ببیند و تولید را افزایش دهد باز هم تا سال آینده میزان عرضه با تقاضا برابری نخواهد کرد.

اطلاعاتی در مورد کارت های گرافیکی RTX 3050 و 3050 Ti مخصوص لپتاپ منتشر شد
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

برنامه کاربردی یاری افراد نابینا در رعایت فاصله گذاری اجتماعی

خواندن مطلب بعدی ←

موس گیمینگ SteelSeries Rival 5 با قیمتی اقتصادی در راه است

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *