کاوشگر اسقامت برای اولین بار از زمان فرود شروع به حرکت کرد

اگر به شما میزان حرکت و سرعتش را بگوییم شاید در نگاه اول تعجب برانگیز باشد ولی حرکت دادن ماشینی  طی مسافت 6.5 متر در 33 دقیقه از فاصله 228 میلیون کیلومتری موفقیتی بزرگ محسوب می شود.

کاوشگر استقامت برای اولین بار از زمان فرود روز 18 فوریه به حرکت در آمد و اولین آزمایش راندن خود را با موفقیت پشت سر گذاشت. در روز 4 مارس، این کاوشکر مصافت 6.5 متری دور مکان فرودش را در مدت 33 دقیقه پیمایید. این آزمایش یکی از اولین مجموعه تست های تکنیکی این کاوشگر برای انجام ماموریتش است و نقطه عطف بزرگی برای ناسا محسوب می شود. لازم به ذکر است اولین بخش ماموریت استقامت بررسی اثر زندگی باکتری ها در کف دره Jezero است که در گذشته دریاچه ای بزرگ و پر از آب بوده است.

Anais Zarifian از مهندسان ناسا میگوید “این اولین شانس ما برای به حرکت در اوردن تایر های کاوشگر و آزمایش راندن آن است. شش چرخ محرک کاوشکر به شکل فوق العاده روانی پاسخ گو هستند و ما مطمئن هستیم سیستم رانندگی استقامت آماده حرکت است و مارا طی دو سال آینده به هرجایی که علم و دانش بکشاند خواهد رساند.”
کاوشگر اسقامت برای اولین بار از زمان فرود شروع به حرکت کرد
آزمایش حرکت، تنها عملیاتی نیست که استقامت از زمان فرود به آن مشغول بوده است. ناسا روز 26 فوریه با موفقیت نرم افزار این کاوشگر را به روز رسانی کرد، و نرم افزار فرود آن را به نسخه لازم برای جستجو و کشف جایگزین کرد. بعد از آن نیز ناسا یکی از دست های رباتیک 2.1 متری این کاوشگر را مورد ازمایش قرار داد. در لیست برنامه های بعدی این کاوشگر، ازمایش و کالیبر کردن دیگر تجهیزات، آزمایش حرکت دوباره و  از همه مهمتر پرواز هلیکوپتر Ingenuity برای اولین بار
است. بی شک این روز ها برای علم هوا و فضا زمان هیجان انگیزی است.
یوبیسافت از بازی شوتر مولتی پلیر Tom Clancy’s XDefiant رونمایی کرد
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

AMD پشتیبانی از RTX برای بازی Resident Evil Village را تایید کرد

خواندن مطلب بعدی ←

شایعه:همکاری وان پلاس و مدیاتک برای تولید Nord 2

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *