1627145229 azdgbhquxxjav5smcg5ygb 1024 80 jpg - طراحی GPU های "Lovelace" انویدیا RTX 4000 نهایی شده است - شایعه
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کارت گرافیک های نسل بعدی GeForce انویدیا، احتمالاً مدل های RTX 4000، با نام رمز “Lovelace” (البته این نام را قبلاً نیز شنیده ایم) و طبق اعلام شایعات، اکنون نهایی شده اند.

این اطلاعات از طرف Leaker Greymon در توییتر نشر پیدا کرده، وی همچنین معتقد است که GPU ها توسط TSMC با سرعت 5 نانومتر ساخته می شوند – و در توییت بعدی، توضیح می دهد که محصولات Lovelace می توانند با استفاده از روند مستقیم 5 نانومتری TSMC یا شاید “N5P” ساخته شوند ( از نظر تئوری 5 نانومتر پیشرفته با عملکرد بهتر).

Greymon هنوز مطمئن نیست که Nvidia کدام یک از این مسیرها را طی خواهد کرد.

Ada Lovelace قطعاً نسل بعدی کارت مخصوص گیم است، زیرا کل طرح پروژه نهایی شده و تغییر نخواهد کرد.

همانطور که VideoCardz، توییت بالا را نشر کرده، در مورد اینکه Nvidia ممکن است کارت گرافیک نسل بعدی خود را در واکنش به تلاش های RDNA 3 AMD تنظیم کند، سردرگمی ایجاد کرده است.

Leopard مشهور Kopite7kimi پیشنهاد کرده است که Nvidia می تواند بسته به نحوه شکل گیری معماری AMD MCM (به ترتیب AD102 به GH202) از پردازنده های گرافیکی Lovelace به Hopper – یا به ترتیب AD102 به GH202 – تغییر وضعیت دهد (به یاد داشته باشید، شایعاتی وجود دارد که قرار است با محصولات RDNA 3 استفاده شود).

انویدیا بسته به میزان قدرتمند بودن پردازنده های گرافیکی RDNA 3، یا این که پیشنهاد Kopite7kimi باشد، هنوز می تواند مسیر MCM را طی کند. در حالی که شایعات مشخصاً در این مرحله آن را تحت فشار قرار می دهند، Kopite7kimi همچنین این ایده را که کارت پرچمدار RTX 4000 با 144 پردازنده جریان برای حداکثر 18،432 هسته CUDA اجرا می شود، مطرح کرده است.

افت قابل توجه قیمت کارت های گرافیک سری 30 RTX و دلایل آن
> > >

گریمون، با این حال، به نظر می رسد کاملاً معتقد است که لاولایس اکنون به عنوان سری بعدی کارت گرافیک های دسکتاپ، در انویدیا تایید شده است. در مورد تاریخ انتشار، Greymon در توئیتر خود نوشت که “نه زودتر” از پایان سال 2022، و این شاید نشان دهد که حتی احتمال دارد به اوایل سال 2023 برسد.

همه اینها باید با شک و تردید بسیار بیشتری نسبت به حالت طبیعی بررسی شود زیرا هنوز برای حدس درباره اطلاعات اولیه پردازنده های گرافیکی نسل بعدی انویدیا بسیار زود است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *