بررسی های استیم نشان داده گیمر های زیادی به کارت های RTX دسترسی پیدا کرده اند

با رسیدن قیمت کارتهای گرافیکی RTX 3070 به 1200 دلار به نظر میرسد که تمام کارت های موجود توسط دلالان و ماینرهای رمز ارز و ربات ها خریداری شده باشد، ولی بررسی های اخیر استیم نشان میدهد که حداقل مجموعی از این کارت ها به دست گیمر ها رسیده است.
به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، طی آخرین گزارشات استیم از سخت افزار کاربران، کارت های گرافیکی انویدیا RTX 3070 بالاترین سطح رشد در بین کاربران این پلتفرم را داشته اند و در حال حاضر یا 1.29 درصد، هفدهمین کارت پر استفاده در بین کاربران استیم تلقی میشود. کارت گرافیک RTX 3080 نیز با 0.87 درصد و کارت RTX 3060 Ti با 0.39 درصد و در اخر نیز کارت گرافیک گران قیمت RTX 3090 با 0.39 درصد از سهم بازار را ازآن خود کرده اند، که مجموع 2.89 درصد از کارت های سری Ampere موجود را تشکیل می دهند.
بررسی های استیم نشان داده گیمر های زیادی به کارت های RTX دسترسی پیدا کرده اند
این اعداد با در نظر گرفتن اینکه کارت های گرافیکی جدید AMD یعنی سری 6000 هیچ جایی در جدول کارت های برتر ندارند، قابل تحسین است. البته نباید فراموش کرد که در حال حاضر پردازنده های AMD در حال حاضر بیشترین سهم بازار از بین کاربران پلتفرم استیم دارند. به نظر میرسد که افراد زیادی هم به کارت های قدیمی تر مانند GeForce GTX 550 Ti روی آورده اند. که با کمبود موجودی کارت های گرافیکی امر تعجب بر آنگیزی نیست.
Steam و پشتیبانی از Linux NVIDIA DLSS
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

فستیوال بازی های تابستان، امسال نیز برقرار است

خواندن مطلب بعدی ←

نسخه ای آکبند از بازی Super Mario Bros به قیمت 660 هزار دلار به فروش رفت

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *