جستجوی پیشرفته
آنکوتک » اخبار » فن آوری » سامسونگ تکنولوژی های صفحه نمایش های نسل بعد خود را به رخ می کشد

Samsung Display از زیر مجموعه های سامسونگ به تازگی در برنامه هفته صفحه نمایش (Display Week 2021) که بخشی از نمایشگاه SID سال 2021 است شرکت کرده است. در این نمایشگاه که به طور کاملا مجازی برگزار شده است، سامسونگ به رونمایی از آخرین تکنولوژی های صفحه نمایش OLED خود کرده است. 

این تکنولوژی های نسل جدید شامل، S-foldable، slidable و UPC می شود. S-foldable محصولی است که بهترین تکنولوژی OLED را ارائه می دهد و شامل صفحه نمایشی می شود که قابلیت تاشدن از چند نقطه دارد. این دستگاه مفهومی وقتی که از قسمت لولا ها بسته می شود یه یک گوشی هوشمند تبدیل شده و وقتی یک بار باز می شود، به شکل یک تبلت در می آید. در صورتی که بار دیگر این دستگاه باز شود، به یک صفحه نمایش 7.2 اینچی تبدیل می شود. سامسونگ همچنین از یک صفحه نمایش تاشوی بزرگ تر 17 اینچی رونمایی کرد که در صورت بسته شدن به یک تبلت تبدیل شده و وقتی باز می شود یک صفحه نمایش قابل حمل بزرگ در اختیار کاربر می گذارد که قابلیت اتصال به کامپیوتر نیز دارد. 

از طرفی Slidable دستگاهی است که برتری های صفحه نمایش بزرگ را به رخ می کشد. هدف این دستگاه،دادن توان گسترش عرض صفحه نمایش به کاربر، در عین حفظ شمایل یک گوشی هوشمند است و به علاوه قابل حمل بودن و استفاده آسان، در جهت انجام چند کار مختلف به طور همزمان و ارائه صفحه نمایش بزرگ برای تماشای محتویات ویدئویی طراحی شده است.

UPC نیز مخفف under panel camera یا "دوربین زیر پنل" است. این تکنولوژی با هدف به حداقل رساندن قاب دور صفحه نمایش با قرار دادن دوربین یا وبکم در زیر پنل طراحی شده است. برای اینکه دوربین به فعالیت عکس برداری و فیلم برداری خود ادامه دهد، این صفحه نمایش ها تراگسیلی (transmittance) را در قسمتی از آن پنل که دوربین در زیر آن جاسازی شده، گسترش می دهند. 

سامسونگ در حین معرفی جزییات این تکنولوژی ها، 27 مقاله دیگر نیز درباره درباره موضوعات مختلف مانند، آینده دستگاه های TFT و نسل بعدی تکنولوژی های ساطع کننده نور و همچنین تصاویری مفهومی از تکنولوژی های نسل های آینده طی این نمایشگاه منتشر کرد.

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است