جستجوی پیشرفته
آنکوتک » اخبار » فن آوری » تبدیل کافی نت خالی از مشتری به مرکز ماینینگ برای ادامه امرار معاش
با توجه به گر گرفتن آتش بازار رمز ارز ها تعداد ماینر های کوچک و بزرگ در سرتاسر دنیا درحال افزایش است.

با اوج گرفتن محبوبیت رمز ارز ها و آشوب کمبود کارت های گرافیکی که برای ماینینگ استفاده می شوند، همه روز ها با اشکال و انواع مختلف ماینر های کوچک و بزرگ در دنیا روبرو هستیم. از ماینر های خانگی که از سیستم شخصی خود استفاده میکنند، تا مزرعه های ماینینگ عظیم که به هر دری زده و از هر سخت افزاری حتی لپتاپ ها برای ماینینگ استفاده میکنند. در این هیاهوی پیش آمده به تازگی در صفحه ای بر روی فیس بوک دیده شده که کافی نتی در ویتنام اقدام به تبدیل ملک خود به یک مزرعه کوچک ماینینگ کرده است.
در این پست نوشته شده که کافی نت Computer Star به دلیل بیشتر بودن سود میانینگ، نوع تجارت خود را تغییر داده است. با توجه به اینکه این کافی نت سخت افزار کامپیوتری نیز میفروشند و دسترسی به تعداد زیادی کارت گرافیکی RTX 3080 دارند جای تعجبی ندارد. تنها یک کارت گرافیک 3080 با مقداری دستگاری و تنظیمات، میتواند به صورت روزانه مقدار زیادی برای یک ماینر سود داشته باشد. حتی در کشورهایی که هزینه مصرف برق زیاد است، مانند ویتنام. اگر شخصی در حال حاضر مکان مورد نیاز، سخت افزار و زیرساخت الکتریکی مناسبی داشته باشد، میتواند به سطح سود روزانه مناسبی برسد. به خصوص در قیاس با درآمدی که هر مشتری برای کسب و کارهای اینچنینی دارد، و در نظر گرفتن سود نسبتا خوبی که ماینینگ رمز ارز اتریوم این روزها دارد.
در کنار این مسائل باید در نظر داشت فشار هایی که ویروس کوید 19 بر روی افراد داشته و در برخی کشور ها که بستن محل کسب و کار اجباری است، این گونه فعالیت ها را دوچندان کرده، مخصوصا برخی کسب و کار ها مانند کافی نت ها که با توجه به قرنطینه و فاصله گزاری ها بیشتر از دیگر کسب و کار ها ضربه خورده اند. ممکن است که بعد از پایان این مشکلات و ارام شدن بازار رمز ارز ها این کسب و کار ها به به فعالیت قبلی خود بازگردند، ولی سود به دست آمده از ماینینگ چیزی نیست که هرکسی بتواند از کنار آن بگذرد.

برچسب ها : فن آوری
کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است