جستجوی پیشرفته
آنکوتک » اخبار » نرم افزار » توسعه ویندوز 10X متوقف شد

این ویندوز در سال 2019 طی رخدادی توسط مایکروسافت به همراه تبلت های Surface Duo و Surface Neo معرفی شد، اما حال مایکروسافت گزارش داده که طراحی این ویندوز متوقف شده است.

این ویندوز ابتدا به عنوان نسخه ای سبک تر از ویندوز 10 و بهینه شده برای دستگاه های دارای دو صفحه نمایش معرفی شد و به ادعای مایکروسافت میتوانست رقیبی برای سیستم عامل کروم شرکت گوگل باشد. اما پس از تعویق های متعدد و بازگشت گرایش بازار به سمت دستگاه های تک صفحه نمایشی، به نظر می رسد که این عرضه این سیستم عامل به طور کل منحل شده است. به گزارش وبسایت خبری The Verge این ویندوز در سال جاری عرضه نخواهد شد، و احتمال می رود که این اتفاق هرگز رخ ندهد. براساس این گزارش مایکروسافت قصد دارد امکانات و بهینه سازی های این نسخه از ویندوز را در ویندوز 10 ا پیاده سازی کند. این بهینه سازی ها شامل تجربه کاربری و کانتینر های برنامه های کاربردی می شود. 

دلیل این نیز تصمیم از سوی مایکرسافت اعلام شده است، به گفته این کمپانی بسیاری از افرادی که به نسخه آزمایشی ویندوز 10X دسترسی داشته اند، از امکانات و قابلیت های آن راضی بوده اند، اما این افراد ترجیه می دهند که این قابلیت ها در یک سیستم عامل جداگانه نباشد و بخشی از سیستم عاملی باشد که به طور روزمره از آن استفاده میکنند. برخی بر این گمان هستند که پاندمی کووید 19 یکی از عوامل این تصمیم گیری بوده است، اما برخلاف تصور حتی با در نظر گرفتن کمبود موجودی چیپ ها، سال 2020 برای مایکرسافت سال خوبی بوده است، زیرا ویندوز 10 در سال 2020 حدود 1.3 میلیارد کاربر فعال داشته است. در حال حاضر مایکروسافت درباره مراحل تولید ویندوز 10X نظری نداده است و از عرضه هر نوع اطلاعاتی صرف نظر کرده است.

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است