جستجوی پیشرفته
آنکوتک » اخبار » نرم افزار » امکانات جدید نرم افزار سیگنال

سیگنال در اقدامی برای جلب کاربران بیشتر امکانات کاربرپسند جدیدی را به این نرم افزار اضافه کرد.

به گزارش مجله تکنولوژی آنکوتک، آخرین نسخه این نرم افزار که این روزها به خاطر امنیت بسیار شهرت پیدا کرده، امکانات جدیدی را هم برای سیستم عامل اندروید و هم iOS اضافه کرده است. این امکانات شامل، قابلیت استفاده از پس زمینه برای صفحه های گفتگو، استیکر های متحرک و یک بخش "درباره من" به صفحه کاربری اشخاص می شود. همچنین مدیریت داده این نرم افزار بر روی نسخه iOS بهبود داده شده است تا به استاندارد های مشابه اندروید نزدیکتر باشد.

نرم افزار های پیغام دهی سیگنال و تلگرام طی چند هفته گذشته تعداد کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده اند. دلیل اصلی آن خبری است که مدتی پیش سوی واتس اپ به کاربران اعلام کرد که به زودی می بایست اطلاعات خود را با فیس بوک به اشتراک بگذارند، خبری که به صورت مبهم اعلام شده بود و باعث سردرگمی و ترس بسیاری از کاربران این پلتفرم و در نتیجه هجوم آنها به سوی دیگر نرم افزار ها شد. از طرفی ایلان ماسک مدیر عامل اسپیس اکس و تسلا نیز که این روز ها به یک شخصیت نمادین و قدرتمند تبدیل شده، طی توییتی اعلام کرد "از سیگنال استفاده کنید" که به موج این کاربران دامن زد.
این قابلیت های جدید نرم افزار سیگنال که در تاریخ 11 ژانویه امسال معرفی شده بود، هفته گذشته تحت نسخه بتا برای کاربران عرضه شد.با قابلیت استفاده از تصویر پس زمینه، کاربران میتوانند یک سری تصاویر پیش فرض را انتخاب کرده و یا از تصاویر خود استفاده کنند. همچنین کاربران میتوانند تصاویر خاصی را برای پس زمینه گفتگو های مختلف به صورت جداگانه انتخاب کنند، که قابلیت شخصی سازی مناسبی است. در نسخه بتا همچنین تعداد 24 استیکر متحرک وجود دارد که به گفته سیگنال بی شک در آینده افزایش پیدا خواهد کرد. ولی مسئله ای که مشخص نیز دخالت پرداخت های داخل برنامه ای برای استفاده از این استیکر هاست. آیا کاربران برای استفاده از انواع جدید باید مبلغی بپردازند؟

نسخه iOS این نرم افزار هم در استفاده از حجم داده ها بهینه سازی شده است. کاربران آیفون از حالا میتوانند با استفاده از گذینه ای در تنظیمات میزان مصرف داده را پایین بیاورد. این گذینه به صورت خودکار دانلود فایل های ضمیمه شده را متوقف میکند. همچنین میتواند عکس های ارسال شده را فشرده سازی کند.

سیگنال مدتهاست که به دلیل امنیت بالا و رمز گذاری سرتاسر معروف است، در حدی که سال گذشته به اعضای کمیسیون اروپا گفته شده بود که از این نرم افزار استفاده کنند. سیگنال همچنان در حال عرضه دیگر قابلیت های امنیتی مثل تماس های تصویری رمزگذاری شده است، ولی توجه آنها به این امکانات و قابلیت های متداول (Mainstream) قابل تحسین است و بی شک باعث ایجاد وفاداری بین کاربران این نرم افزار می شود. 


برچسب ها : نرم افزار
کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است