جستجوی پیشرفته
آنکوتک » اخبار » علم و دانش » تحقیقات نشان داده گرمایش زمین سبب کاهش سطح اکسیژن دریاچه ها شده است

محققان، مطالعاتی را ارائه داده اند که نشان می دهد سطح اکسیژن دریاچه های آب تازه با دمای متعادل، سریع تر از اقیانوس ها و دریاها درحال کاهش است.  

محققان بر این باورند، علت این موضوع تغییرات دمایی و آب و هوا در سطح جهانی است و تنوع زیستی و کیفیت آب های آشامیدنی را به خطر انداخته است. میزان آکسیژن آب دریاچه های دنیا از سال 1980، 5.5 درصد در سطح آب و 18.6 در عمق آب ها کاهش داشته است،که زنگ خطری را به صدا در آورده است.

به گزارش
 آنکوتک، بررسی تعداد زیادی از دریاچه های غنی از مواد مغذی نشان داده است که آکسیژن سطح آب این دریاچه ها در واقع در حال افزایش است، به این دلیل که با افزایش دمای کلی دریاچه ها تا یک سطح مشخص باعث می شود که نوعی باکتری در این آب ها با نام باکتری سایانو (cyanobacteria) نوعی مواد سمی به شکل جلبک دریایی تولید کنند. محقق کوین روز (Kevin Rose) ازموسسه Rensselaer Polytechnic می گوید، به دلیل اینکه تمامی موجودات زنده پیچیده نیاز به اکسیژن دارند، پس اکسیژن زمینه غذایی لازم برای تمام آبزیان را تامین می کند. اگر میزان آکسیژن دریاچه ها به همین شکل رو به کاهش برود، امکان از بین رفتن این جانداران وجود دارد. 

روز در ادامه می گوید، میزان سطح اکسیژن دریاچه ها 2.75 تا 9.3 برابر سریع تر از اکسیژن اقانوس ها در حال کاهش هستند، و این کمبود میتواند بر روی اکوسیستم تاثییرات عظیمی داشته باشد.محققان طی این مطالعات، 45.000 پروفایل اکسیژن و آب و هوای ایجاد شده از سال 1941 از 400 دریاچه در سطح دنیا را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند. بیشتر این سوابق ثبت شده از مناطقی با دمای متعادل بین 23 تا 66 درجه جمع آوری شده اند. 

کاهش اکسیژن در اکوسیستم آبزیان تولید نه تنها گازهای گلخانه ای را تحت تاثیر قرار خواهد داد، بلکه بیوشیمیایی مواد مغذی و سلامتی انسان را نیز دستخوش تغییراتی خواهد کرد. دریاچه ها فقط 3% سطح زمین را پوشش می دهند، اما بخش عظیمی از تمرکز تنوع زیستی سیاره مان در دریاچه ها زندگی میکنند.  دریاچه ها همچنین نشان دهنده تغییرات محیطی و خطرات احتمالی هستند زیرا دریاچه ها به طور مستقیم به اتمسفر و محیط اطراف خود عکس العمل نشان می دهند. 

بر اساس این تحقیقان، میزان دمای سطح آب دریاچه 0.38 درجه سانتی گراد طی هر دهه افزایش داشته است و میزان اکسیژن سطح آب نیز 0.11 میلیگرم در هر لیتر طی هر دهه کاهش داشته است. 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است