جستجوی پیشرفته
آنکوتک » اخبار » سخت افزار » لپتاپ های قابل تعمیر و ماژولار Framework، آماده برای پیش خرید

یکی از مشکلات بزرگی که لپتاپ ها و دستگاه های الکترونیکی مشابه دارند این است که تعمیر آنها تقریبا غیر ممکن است. این موضوع در مورد نوت بوک ها بیشتر  احساس می شود. برخی مدل های جدید نوت بوک به طور کامل مهر و موم شده اند و برخی دیگر قابلیت تعمیر بسیار محدودی دارند. کمپانی به نام فریم روک (Framework) به تازگی مدلی نوت بوک را معرفی کرده است که کاملا ماژولار و قابل تعمیر است.

به گزارش
آنکوتک، این لپتاپ ها با طراحی که دسترسی را راحت میکند، در کنار قطعات ماژولار و کارت های توسعه قابل تعویض به کاربران اجازه می دهد تا قطعات را برای تعمیر و تعویض به راحتی از دستگاه جدا کنند. این دستگاه در نگاه اول ظاهری همانند نوت بوک های استاندارد 13.5 اینچی دارد با این تفاوت که تعمیر آن بسیار راحت تر است. لپتاپ های فریم روک در سه مدل Base، Performance و Professional با قیمت 999 الی 1999 دلار قابل پیش خرید هستند. مدل Base دارای پردازنده Core i5 اینتل، 8 گیگابایت رم، 256 گیگابایت حافظه و مدل Professional با پردازنده Core i7 اینتل، 32 گیگابایت رو و 1 ترابایت حافظه پر سرعت ارائه می شود همچنین مدل Base به همراه ویندوز Home و مدل Professional به همراه ویندوز Pro مایکروسافت عرضه خواهد شد. 

نکته ای که این لپتاپ را جالب می کند، امکان خرید قاب خالی لپتاپ با قیمت 749 دلار و سپس  انتخاب قطعات سفارشی سازی شده به صورت دلخواه برای نوت بوک است که به کاربر اجازه می دهد کانفیگ دلخواه خود را برای نوت بوک انتخاب کند. در کنار آن کارت های توسعه قابل تعویض این دستگاه این امکان را می دهد تا کاربر درگاه های اتصال دلخواه خود را در سمت دلخواه در کنار نوت بوک اتنخاب کند. گذینه های موجود شامل USB-A، USB-C، HDMI، display port و microSD می شود که می توان مخلوطی از 4 عدد درگاه از بین آن ها انتخاب کرد و یا در صورت نیاز هر 4 درگاه از یک نوع باشد. کاربران همچنین میتوانند رنگ دلخواه خود را که به صورت قاب های مغناطیسی به رو لپتاپ نصب می شود، انتخاب کنند.

این لپتاپ ها ابتدا در ماه فوریه معرفی شدند، و ابتدا قرار بود که در بهار سال جاری عرضه شوند، اما به دلیل مشکل کمبود چیپ های سیلیکونی که بسیاری از صنایع را فلج کرده است عرضه آن ها تا ماه ژولای به تاخیر افتاده است ولی برای پیش خرید لپتاپ های فریم ورک میتوان از همین امروز اقدام کرد. 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است