جستجوی پیشرفته
آنکوتک » اخبار » بازی » آمار فروش پلی استیشن 5 از 10 میلیون دستگاه گذشت


بر هیچ کس پنهان نیست که کنسول پلی استیشن 5 بسیار پرطرفدار است. طی 8 ماهی که از عرضه آن میگذرد دریافت آن کار بسیار دشواری شده است و موجودی های جدید در فروشگاه های دنیا بلافاصله پس از افزودن موجودی خالی می شود. سونی امروز اطلاعیه از سطح فروش واقعی این کنسول منتشر کرده است و به نظر میرسد که پلی استیشن 5 پرفروش ترین و موفق ترین کنسول در تاریخ کنسول های سونی می باشد.

 

به گزارش آنکوتک به نقل از سونی تا به امروز 10 میلیون واحد کنسول پلی استیشن به فروش رفته است که از میزان فروش پلی استیشت 4 نیز در همین بازه زمانی بیشتر بوده است. پلی استیشن 4 از محدود کنسول هایی است که در طول عمر خود بیش از 100 میلیون واحد فروش داشته و اگر پلی استیشن 5 با همین سرعت پیش برود به زودی به جمع کنسول های 100 میلیونی خواهد پیوست. 


سونی همچنین اقدام به انتشار میزان فروش برخی بازی های پرفروش کنسول پلی استیشن 5 نیز کرده است. در این بین بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales حدود 6.5 میلیون نسخه فروش داشته است و بازی Returnal  حدودو 560 هزار نسخه فروش داشته، در عین حال بازی Ratchet & Clank: Rift Apart که حدود 1 ماه و نیم از عرضه آن میگذرد حدود 1.1 میلیون نسخه فروش داشته است که رقمی قابل توجه است. 

 

سونی در ادامه این اطلاعیه از طرفداران سونی تشکر کرده است و به گیمر ها وعده داده، با اینکه با چالش هایی سختی در دنیا روبرو هستیم اما سونی بدون شک تلاش خواهد کرد میزان موجودی کنسول ها در سطح دنیا را افزایش دهد. برای ما جالب است که کمپانی هایی مثل سونی همچنان به طور مستقیم از مسائلی مثل دلالان بازار سیاه که ممکن است بخش قابل توجهی از فروش کنسول ها به آن ها مربوط شود اشاره ای نمی کند. 

به هر حال کمبود موجودی کنسول ها خود عاملی است که توانسته فروش پلی استشین 5 را کندتر کند. با کمبود زیرتراشه ها در دنیا مدت زیادی طول خواهد کشید تا صنایع مختلف بتوانند به میزان نیاز بازار پاسخ دهند. 


برچسب ها : سونی, پلی استیشن 5
کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است